اگر شما به دنبال جراحی زیبایی سینه هستید اما مطمئن نیستید چه جراحی را باید انتخاب کنید، اولین مرحله مهم برای شما بررسی دقیق نیازها و انتظاراتتان است. آیا نارضایتی از شکل و اندازه سینه‌هایتان دارید؟ آیا این موضوع تاثیری بر روانی و اعتماد به نفس شما دارد؟ بررسی دقیق این مسائل و درک عمیق از آنچه که در واقع به دنبال آن هستید، می‌تواند به شما در تصمیم‌گیری کمک کند.

در مرحله بعد، به دنبال اطلاعات کافی در مورد جراحی زیبایی سینه باشید. مشاوره با پزشکان متخصص و مطالعه منابع قابل اعتماد می‌تواند به شما در درک بهتر روش‌ها، مزایا و معایب، و انتظارات واقعی کمک کند. هدف نهایی این است که تصمیم‌گیری به طور آگاهانه و با اطلاعات کامل صورت گیرد تا شما به نتیجه مطلوب و متناسب با انتظارات خود برسید.

انواع عمل زیبایی سینه

جراحی پروتز سینه

برخی از بانوان از کوچک بودن حجم سینه‌های خود ناراضی هستند. این نوع از جراحی زیبایی سینه برای افزایش حجم و اندازه سینه‌ها کاربرد دارد. برای انجام این عمل، هم می‌توان از پروتز‌های نمکی یا سیلیکونی استفاده کرد و هم می‌توان از روش انتقال چربی قسمت‌های دیگر بدن به سینه‌ها استفاده کرد. عمل پروتز سینه از طریق ایجاد برش‌هایی در زیر سینه، یا زیر بغل انجام می‌شود. عمل سبکب به حساب می‌آید و بهجو بلافاصله بعد از عمل نتیجه آن را مشاهده می‌کند.

بیشتر بخوانید: درمان افتادگی سینه

جراحی ژنیکوماستی

مردان نیز جراحی زیبایی سینه انجام می‌دهند که عمل ژنیکوماستی است. ممکن است برخی مردان دچار بزرگی سینه شوند. این نوع جراحی زیبایی سینه، برای کاهش سایز سینه در مردان انجام می‌شود. این بزرگی سینه می‌تواند ناشی از بهم خوردن تعادل هورمون‌های جنسی بدن، عوامل ژنتیکی یا چاقی بیش از حد باشد. طی این جراحی بافت فیبروز شده ناحیه سینه برداشته می‌شود. همچنین چربی‌های انباشته شده در ناحیه سینه نیز به کمک دستگاه ساکشن تخلیه می‌شود.

برای دریافت مشاوره غیر‌حضوری با ما در ارتباط باشید!

کوچک کردن سینه یا ماموپلاستی کاهشی

برخی از بانوان از بزرگ بودن بیش از حد سینه‌ها و مشکلات ناشی از آنان گلایه می‌کنند؛ مشکلاتی همچون درد ناحیه شانه و کتف. برای این عزیزان عمل ماموپلاستی بهترین گزینه است. این نوع جراحی زیبایی سینه، برای کاهش حجم سینه‌ها و ایجاد تناسب ناحیه سینه انجام می‌شود. همچنین با این کاهش حجم عوارض و درد‌های گفته شده نیز درمان می‌شوند. طی جراحی بخشی از بافت پستان‌ها برداشته می‌شود و تقارن بین هر دو پستان ایجاد می‌شود. به همراه این عمل می‌توان جراحی لیفت سینه را هم انجام داد.

لیفت سینه

افتادگی سینه یکی دیگر از مشکلاتی است که بانوان را درگیر می‌کند. این جراحی معمولاً برای رفع افتادگی سینه‌هایی که به دلیل افزایش سن، بارداری یا کاهش وزن شکل و استحکام خود را از دست داده اند انجام می‌شود. لیفت سینه را می‌توان به تنهایی یا همراه با عمل پروتز سینه یا کوچک کردن سینه انجام داد.

عمل بازسازی سینه

ممکن است بانویی بخشی از پستان یا تمامی حجم آن را در اثر جراحت یا سرطان سینه از دست بدهد. عمل بازسازی سینه که جراحی آنکوپلاستیک سینه نیز نامیده می‌شود، برای بازسازی یا بازیابی یک یا هر دو سینه پس از عمل ماستکتومی، لامپکتومی و یا آسیبهای وارده به سینه انجام می‌شود. حجم از دست رفته سینه به کمک کاشت پروتز سینه یا انتقال بافت از قسمت‌های دیگر بدن بازسازی می‌شود. بازسازی سینه را می‌توان بلافاصله پس از ماستکتومی یا در زمانی دیگر انجام داد.

جراحی‌های تطبیق جنسیت

در افرادی که قصد تغییر جنسیت دارند، بازسازی وضعیت سینه برای ایجاد ظاهر مطلوب بسیار مهم است. بنابراین عمل‌هایی که هدفشان تغییر ظاهر سینه‌ها است بخشی مهمی از جراحی‌های تطبیق جنسیت را شامل می‌شوند.

در افرادی که قصد تغییر جنسیت از زن به مرد را دارند، تخلیه سینه جز الویت‌های مهم این افراد جهت تطبیق جنسیت است. طی این جراحی بافت چربی ناحیه سینه، مجاری شیری و بافت پستان به طور کامل تخلیه می‌شود و سینه بهجو مشابه سینه طبیعی یک مرد می‌شود.

در مقابل در افرادی که قصد تغییر جنسیت از مرد به زن را دارند، با بهره‌گیری از عمل پروتز سینه، برجستگی لازم برای ایجاد حالت زنانه در سینه‌ها ایجاد می‌شود.

بیشتر بخوانید: دلایل افتادگی سینه

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم شما را با انواع عمل زیبایی سینه آشنا کنیم. ما در مجموعه زیبایی الو جراح به سرپرستی دکتر فرید مرادیان (فوق تخصص جراحی سینه و سرطان،اونکوپلاستی پستان) نزدیک به 4 سال است به شکل تخصصی که در حوزه جراحی زیبایی سینه فعالیت می کنیم. برای دریافت مشاوره تخصصی کافیست از طریق شماره تماس یا واتساپ با ما در ارتباط باشید.