عمل ماموپلاستی

موثر‌ترین روش برای کوچک کردن سینه در بانوان از لحاظ تاثیر و ماندگاری، عمل کوچک کردن سینه است.

در این عمل هم از حجم سینه‌ها کاسته می‌شود که باعث کاهش فشار به ناحیه گردن و کتف می‌شود، هم اگر سینه دچار افتادگی باشد، افتادگی آن برطرف می‌گردد.

پر تکرار ترین سوالات درباره عمل ماموپلاستی

۰۲مهم‌‌ترین معیار‌ انتخاب جراح ماموپلاستی چیست؟

نظر زیباجویی که در الو جراح عمل ماموپلاستی انجام داده است

ثمین خلیلی

بهجو عمل ماموپلاستی

بعد از ۳ روز که پانسمان رو باز کردم رفتم حموم اومدم یه تیشرت جذب پوشیدم، تازه فهمیدم تیم الو جراح منو از آرزوهامم جلوتر برده.

عمل موفق ماموپلاستی
+ ۱

درخواست مشاوره
در واتساپ

پزشک جراح ماموپلاستی

دکتر فرید مرادیان

دکتر فرید مرادیان متخصص جراحی عمومی و همچنین فوق تخصص جراحی سینه و سرطان با بیش از ۱۷ سال تجربه جراحی موفق است.
ایشان از جمله جراحان زبردست و ماهر در زمینه تخصصی خود هستند.

گالری جراحی ماموپلاستی

در این بخش تصاویر مربوط به نتایج عمل ماموپلاستی را می‌توانید مشاهده کنید.

توضیحات دکتر فرید مرادیان درمورد نحوه عمل ماموپلاستی

ویدئو عمل ماموپلاستی

نحوه انجام عمل ماموپلاستی

عمل ماموپلاستی، پیچیدگی‌های خاص خود را دارد. مهارت جراح در تعیین کیفیت نهایی عمل تاثیر مستقیم دارد. در این ویدیو در مورد نحوه انجام عمل ماموپلاستی توضیح داده‌ایم.

عمل کوچک کردن سینه؛ راه درمانی موثر

ممکن است در طول تحقیقات تان برای یافتن روشی مناسب و موثر برای کوچک کردن سینه‌ها به روش‌های مختلفی برخورد کنید؛ روش‌های درمانی همچون اصلاح تغذیه، کاهش وزن، استفاده از سوتین‌های طبی و یا برنامه‌های ورزشی.

در بین تمامی روش‌ها، بهترین روش درمان بزرگی سینه، ماموپلاستی کاهشی یا عمل کوچک کردن سینه است. به کمک این روش جراحی می‌توان هم حجم سینه‌ها را کاهش داد و هم اگر سینه‌ها دچار افتادگی شده‌اند، این افتادگی را برطرف کرد.

هزینه عمل ماموپلاستی

۷۵ میلیون تومان

هزینه‌های جانبی شامل سوتین طبی و خرید دارو می‌شود که حدود ۲ میلیون تومان است.

۴۰% هزینه اعلام شده صرف رزرو اتاق عمل از مرکز جراحی نیاوران می‌شود.

برای اطلاع دقیق از هزینه، لطفا با فاصله مناسب از نمای رو به رو نیم رخ عکس گرفته و برای ما در واتساپ ارسال کنید.

عمل کوچک کردن سینه و میزان ماندگاری آن

نتیجه عمل کوچک کردن سینه به راحتی قابل برگشت نیست و ماندگاری بالایی دارد. اگر این عمل در سن پایین انجام شود به دلیل گذشت زمان طولانی از جراحی و رشد مجدد در سینه‌ها احتمال دارد که بعد از گذشت ۱۵ تا ۲۰ سال و گذراندن چند دوره بارداری و زایمان، مجددا سینه‌ها افزایش سایز داشته باشد. اما در مابقی موارد، نتیجه عمل، دائمی است.

سن مناسب برای کوچک کردن سینه

عمل کوچک کردن سینه را می‌توان برای تمامی بانوانی که به سن بلوغ رسیده‌اند و رشد سینه‌هایشان کامل شده است، انجام داد. اما بهتر است این جراحی در سنین بالا انجام پذیرد، مگر در شرایط اضطراری.

عمل کوچک کردن سینه برای شما مناسب نیست اگر…

جراحی کوچک کردن سینه در کسانی که دچار دیابت و قند خون بالا هستند، محدودیت‌هایی رو به رو است. اگر دچار این بیماری‌ها هستید، شرایط پزشکی خود را قبل از هر اقدامی با جراح و مشاورانش در میان بگذارید.

نیاز به راهنمایی دارید؟
سوالات خود را از ما بپرسید:

مشاورین متخصص ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

جراحی کوچک کردن سینه برای شما مناسب است اگر…

در صورت مواجهه با هر کدام از شرایط زیر، عمل کوچک کردن سینه می‌تواند برای شما مناسب باشد:

 • به دلیل وزن بالای سینه‌هایتان دچار درد در ناحیه گردن شانه و پشت شده‌اید.
 • بزرگی سینه مانع انجام فعالیت‌های فیزیکی می‌شود.
 • سینه‌های شما حالت آویزان به خود گرفته‌اند.
 • سایز بالا و افتادگی سینه‌ها باعث بد فرم شدن ناحیه بالاتنه شما شده است و همین امر باعث ایجاد مشکلات روحی و روانی در شما شده است.
 • یکی از سینه‌هایتان بزرگ‌تر از دیگری است و این حالت نامتقارن باعث بدفرمی شدید بالاتنه شما شده است.
 • در لباس پوشیدن مشکل دارید.
 • از حضور در جامعه به دلیل فرم سینه‌هایتان هراس دارید.

عمل کوچک کردن سینه و روش انجام آن

جراحی کوچک کردن سینه یک جراحی متوسط (از نظر مدت زمان جراحی و پیچیدگی) به حساب می‌آید. این جراحی باید در مرکز جراحی مجهز صورت گیرد. این مرکز جراحی باید دارای شرایط ایده‌آل از نظر بهداشتی و امکانات باشد.

عمل کوچک کردن سینه به وسیله بیهوشی انجام می‌گیرد. روش و نوع برش جراحی با توجه به وضعیت بهجو، میزان افتادگی سینه‌ها و میزان بافت و چربی پستان‌ها تعیین می‌شود.

روش برش در عمل کوچک کردن سینه

سه روش رایج برای برش جراحی وجود دارد:

 1. الگوی گرد دور هاله سینه.
 2. الگوی سوراخ کلید؛ برش اطراف هاله سینه و یک برش عمودی تا شیار زیر سینه.
 3. الگوی T شکل معکوس یا لنگر؛ برش اطراف هاله سینه، سپس برش عمودی تا شیار زیر سینه و بعد برش افقی در طول شیار زیر سینه.

بعد از انجام برش، بافت‌ها و چربی‌های اضافی زیر سینه برداشته می‌شود. سینه تغییر شکل داده شده و به فرم طبیعی خود باز می‌گردد. اگر هاله سینه بیش از حد بزرگ شده باشد، قسمتی از پوست دور حال سینه نیز برداشته می‌شود تا به اندازه مناسب باز گردد.

در صورتی که سینه بیش از حد حالت آویزان و افتاده به خود گرفته باشد، انجام لیفت سینه ضروریست. معمولا در هنگام انجام عمل کوچک کردن سینه، همزمان لیفت سینه نیز باید انجام شود.

رد برش و بخیه

بعد از برداشتن بافت و چربی و پوست اضافه سینه، محل‌های برش دوباره به هم متصل شده و بخیه زده می‌شوند. بخیه‌ها به مرور زمان بهبود یافته و رفته رفته کمرنگ می‌شوند. محل برش در زیر شیار سینه به گونه‌ای انتخاب می‌شود که تا حد ممکن در دید نباشد.

توجه کنید که ممکن است رد محل برش به صورت کمرنگ باقی بماند، اما با توجه به نتیجه جراحی و مشکلاتی که از شما رفع می‌شود، برجای ماندن این رد برش کمرنگ، ارزشش را دارد.

اقدامات قبل از عمل ماموپلاستی کاهشی

قبل از عمل کوچک کردن سینه، اقداماتی وجود دارد که انجام آن‌ها الزامی است. این اقدامات شامل موارد زیر است:

در روز جراحی حتما فردی را به عنوان همراه در کنار خود داشته باشید. محیط خانه را برای دوران ریکاوری آماده کنید، زیرا تا چند روز نباید کار سنگین انجام دهید.

نیاز به راهنمایی دارید؟
سوالات خود را از ما بپرسید:

مشاورین متخصص ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

هماهنگی لازم برای انجام عمل کوچک کردن سینه

برای آمادگی قبل از جراحی لازم است، مشاوره لازم در مورد جراحی را دریافت کنید. در طی این مشاوره، تیم جراحی پاسخگوی سوالات احتمالی شما خواهند بود. شرایط پزشکی و جسمانیتان مورد معاینه قرار خواهد گرفت. سوابق پزشکی، بیماری‌های احتمالی، داروهای مصرفی شما مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

جراح وضعیت سینه‌هایتان را از نظر میزان افتادگی، حجم و اندازه و شکل سینه ها بررسی خواهد کرد تا بهترین روش عمل کوچک کردن سینه برای شما مشخص شود.

دوره نقاهت و ریکاوری بعد از جراحی

مراقبت‌های بعد از عمل ماموپلاستی نقش بسیار زیادی در نتیجه نهایی جراحی دارد، پس در رعایت آن‌ها دقت بالایی داشته باشید. نحوه رعایت این مراقبت‌ها توسط پشتیبان بعد از جراحی، بعد از اتمام عمل به طور کامل در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

عمل کوچک کردن سینه‌ و عوارض آن

اِسکار یا رد جراحی یکی از عمومی‌ترین عوارض این جراحی است. اثر رد بخیه به مرور زمان بهتر شده و تا حدودی محو می‌شود اما در اکثر مواقع ممکن است اثر کم رنگی از محل برش و بخیه باقی بماند.

با توجه به اینکه تغییرات حاصل از جراحی موفقیت چشمگیر است و بهجو از عوارض ناشی از افتادگی سینه رهایی پیدا می‌کند، ارزش این رد بخیه را دارد.

عوارض دیگری که این جراحی کوچک کردن سینه می‌تواند داشته باشد، شامل موارد زیر است:

 • کم شدن حساسیت ناحیه نوک سینه بعد از جراحی که می‌تواند بلندمدت یا موقت باشد.
 • عوارض کوتاه مدت ناشی از بیهوشی.
 • کبودی ناشی از جراحی که با گذشت چند روز بهبود می‌یابند.
 • آسیب به اعصاب ناحیه سینه در صورتی که جرات مهارت کافی را نداشته باشد.
 • خونریزی و هماتوم در صورتی که مراقبت‌های لازم انجام نشود.
 • نامتقارن و قرینه نشدن پستان‌ها در صورتی که جراح مهارت کافی را نداشته باشد. در این صورت نیاز به جراحی ترمیمی خواهد بود.

پرسش و پاسخ در مورد عمل ماموپلاستی

اصلی ترین عامل رشد بیش از حد سینه‌ها هورمون استروژن است. عواملی که باعث این افزایش ترشح شود، می‌تواند در بزرگ شدن سینه‌ها دخیل باشند که در ادامه به صورت موردی به آن‌ها اشاره شده است.

 • مصرف داروهای هورمونی مانند داروهای ضد بارداری.
 • بارداری؛ افزایش سایز سینه ها در بانوان بعد از بارداری امری طبیعی است.
 • شیردهی، در این دوران حجم سینه‌ها افزایش پیدا می‌کند. این افزایش حجم ناگهانی می‌تواند سبب افتادگی سینه‌ها نیز شود.
 • یائسگی؛ در اثر یائسگی تعادل هورمون‌های جنسی بهم خورده و ممکن است سایز سینه‌ها شروع به افزایش کند.
 • یکی دیگر از عوامل افزایش سایز سینه‌ها اضافه وزن است. اضافه وزن باعث تجمع بیش از حد چربی در ناحیه پستان‌ها شده و سایز آن‌ها را افزایش می‌دهد. افرادی که دچار اضافه وزن هستند بیشتر در معرض افتادگی سینه قرار می‌گیرند.

مشکلات جسمی و فیزیکی

اضافه وزن ناشی از حجم اضافی سینه‌ها، در طولانی مدت باعث بروز آسیب‌هایی در بدن بانوان می‌شود. دردهای ناحیه گردن و پشت و درد در ناحیه کتف، از شایع‌ترین عوارض بزرگ بودن سینه هاست. حجم اضافه پستان‌ها که در نیمی از موارد با افتادگی نیز همراه است، باعث به هم ریختن فرم سینه‌ها و بالاتنه بانوان می‌شود.

از طرف دیگر، ریسک ابتلا به بیماری‌های سینه مانند سرطان سینه در کسانی که دچار بزرگی بیش از حد سینه هستند، بالاتر از بقیه بانوان است. (عمل کوچک کردن سینه)

پوست بدن مانند فنر حالتی کشسان دارد. در اثر نیروی جاذبه زمین، پوست ناحیه سینه، به سمت پایین کشیده می‌شود. این کشش در طولانی مدت باعث ایجاد افتادگی در سینه‌ها می‌شود.

گاهی هم بزرگی سینه و افتادگی آن در یکی از پستان‌ها شدت بیشتری دارد. در این حالت عدم تقارنی بین پستان ها به وجود می‌آید که به شدت حالتی بد فرمی سینه‌ها می‌دهد.

مشکلات روحی و روانی

به همان نسبت که کوچک بودن سینه‌ها باعث کاهش اعتماد به نفس در بانوان می‌شود، به همان نسبت بزرگ بودن بیش از حد سینه‌ها نیز باعث بروز مشکلات روحی و روانی می‌شود. این مشکلات شامل کاهش اعتماد به نفس، ایجاد حسی منفی و نامطلوب در فرد نسبت به بدن خود است.

بسیاری از بانوانی که با این مشکلات مواجه هستند، تمایل کمتری به حضور در مراسم‌ها و مهمانی‌ها از خود نشان می‌دهند و نمی‌توانند لباس مناسب و دلخواه خود را استفاده کنند. در نهایت این افراد در تلاشند تا بتوانند به کمک روش‌هایی (مانند عمل کوچک کردن سینه)، سایز سینه‌های خود را کاهش دهند.

بسیاری از بانوان از حجم بالای سینه ها و مشکلاتی که بزرگی بیش از حدشان ایجاد می‌کند، گلایه می‌کنند. ناحیه سینه، تاثیر بسزایی در تناسب بالاتنه بانوان ایفا می‌کند. برخی از بانوان به دلیل مشکلاتی که در اثر حجم بالای سینه‌ها ایجاد می‌شود، به دنبال روشی برای کوچک کردن سینه هایشان هستند. یکی از موثرترین روش‌ها برای این کار، عمل کوچک کردن سینه یا ماموپلاستی کاهشی است.

عوامل مختلفی در خوش فرم بودن و جذابیت بدن تاثیر گذار هستند. طراوت و شادابی پوست، شکل ظاهری و تناسب اجزای مختلف بدن عواملی هستند که در کنار یکدیگر بر جذابیت فرم بدن تاثیر می‌گذارند. در عمل کوچک کردن سینه نیز جراح درصدد برقراری مجدد تناسب در فرم بدن بیمار است.

نیاز به راهنمایی دارید؟
سوالات خود را از ما بپرسید:

مشاورین متخصص ما آماده پاسخگویی به شما هستند.