لیفت سینه الو جراح
عمل جراحی لیفت سینه الو جراح د

لیفت سینه درمان افتادگی سینه

لیفت سینه چیست؟ لیفت سینه در واقع روشی برای درمان افتادگی سینه هاست. بادکنکی را در نظر بگیرید. فرض کنید این بادکنک را با یک لیوان آب پر کرده‌ایم. سر بادکنک را گره زده و آن را از یک طرف نگه داشته‌ایم، بطوریکه طرف دیگر آن آزاد است. بادکنک به دلیل وزن آب و حالت کشسانی که پوسته آن دارد، حالتی افتاده و آویزان به خود می‌گیرد. پوست انسان نیز مانند این بادکنک حالتی ارتجاعی و کشسان دارد. هنگامی که عضلات سینه قدرت کافی برای نگه داشتن وزن خود را نداشته باشد، سینه نیز مانند بادکنک مثال بالا حالت افتاده و بد فرم به خود می‌گیرد. لیفت سینه یکی از روش‌های درمان افتادگی و موثرترین روش درمان است.

کاری که افتادگی سینه با ما می‌کند

افتادگی سینه دلایل مختلفی دارد و شرایط متعددی در بروز آن دخیل است. جدای از دلیل ایجاد آن، عوارضی که برای فرد مبتلا ایجاد می‌کند، بسیار آزار دهنده است. افتادگی سینه فقط در کسانی که سایز سینه بزرگی دارند، اتفاق نمی‌افتد، بلکه حتی بانوانی که سایز سینه شان کوچک است نیز می‌توانند درگیر این عارضه شوند.

دقت کنید دلیل اصلی این افتادگی، ضعف عضلات سینه در تحمل وزن سینه و خاصیت ارتجاعی پوست است. بزرگی سینه فقط در شدت و تسریع ایجاد آن تاثیر می‌گذارد.

سینه های افتاده تا ناف یا حتی زیرشکم، اعتماد به نفس فرد را پایین خواهد آورد، فرد را از حضور در اجتماع دور خواهد کرد و حس ناخوشایندی در وی ایجاد خواهد کرد. فرم مناسب ناحیه سینه در بانوان در میزان جذابیت آنها به طور مستقیم تاثیرگذار است. به همین دلایل است که برخی بانوان به دنبال لیفت سینه هستند.

کسب شناخت در مورد عوارض و مشکلات افتادگی سینه، علل بروز آن، اولین قدم در درمان افتادگی سینه است.

لیفت سینه بانوان
لیفت سینه
روش جراحی برداشتن پوست و بافت اضافه با ایجاد برش دور هاله و زیر سینه
مدت زمان جراحی متوسط ۲ ساعت
بیهوشی دارد
دوره نقاهت همان روز مرخص می‌شوید / 1 روز استراحت کامل
کوچک کردن سینه

لیفت سینه، درمان افتادگی سینه

درمان افتادگی سینه از اهمیت بالایی برخوردار است. متاسفانه سبک زندگی غلط، مصرف غذاهای نامناسب، عدم تحرک، مصرف دخانیات، آلودگی‌های محیطی و اضطراب و استرس زیاد، همگی زمینه‌ساز ایجاد بسیاری از مشکلات در انسان می شود.

افراد هنگامی که به طور کامل درگیر این عوارض شدند، به فکر چاره افتاده و می‌خواهند با اصلاح سبک زندگی خود این عوارض را درمان کنند. البته رعایت اصول زندگی سالم لازمه درمان عارضه‌‌های گفته شده است، اما هنگامی که میزان افتادگی سینه ها بیش از حد معمول باشد، تاثیر این روش‌ها کافی نیست و به دنبال روش های موثرتری برای لیفت سینه باشند.

در مقاله‌ای جدا به مواردی که برای پیشگیری و بهبود عوارض افتادگی سینه توصیه می‌شود، پرداخته‌ایم.

لیفت سینه موثرترین روش درمان افتادگی سینه

جراحی لیفت سینه یکی از روش‌های درمان افتادگی سینه هاست. این روش بیشترین اثر‌گذاری و ماندگارترین نتیجه را در بین روش‌های درمان افتادگی سینه دارد.

در این روش جراح برای درمان افتادگی سینه با ایجاد برشی در این ناحیه، بافت مازاد و قسمتی از پوست آن را برداشته و محل برش‌ها را به هم می‌رساند و بخیه می‌زند. با این روش پوست کش آمده، برداشته شده و سینه ها به محل طبیعی خود باز می‌گردند.

لیفت سینه

برای دریافت مشاوره غیر‌حضوری با ما در ارتباط باشید!

لیفت سینه و شرایط انجام آن

آیا لیفت سینه برای من مناسب است؟ سوالی که قبل از هرگونه اقدام باید پرسیده شود. اگر سینه هایتان دچار افتادگی شده‌است و حالتی آویزان به خود گرفته یا این افتادگی فقط در یکی از سینه‌ها مشاهده می‌شود، لیفت سینه می‌تواند یکی از گزینه‌های جدی پیش روی شما باشد.

از نظر سنی این جراحی برای افراد بالای ۱۸ سال که رشد سینه هایشان کامل شده است، انجام پذیر است، البته توصیه می‌شود این عمل به بعد از بارداری و شیردهی منتقل شود.

عمل لیفت سینه برای برخی از افراد محدودیت‌هایی دارد. کسانی که دچار اضافه وزن زیاد هستند و قصد کاهش وزن دارند، بهتر است بعد از کاهش وزن نسبت به انجام جراحی اقدام کنند؛ زیرا در اثر کاهش وزن سینه‌ها دچار افتادگی می‌شوند.

همچنین کسانی که دچار دیابت و یا قند خون هستند، از نظر انجام جراحی محدودیت‌هایی را دارند و قبل از هرگونه اتخاذ تصمیم برای جراحی، بهتر است با پزشک جراح در مورد شرایط خود مشورت کنند.

جراحی لیفت سینه

روش جراحی لیفتینگ سینه

عمل لیفت سینه با بیهوشی انجام می‌شود. مدت زمان جراحی 2 ساعت است. نیاز است این جراحی در مراکز مجهز جراحی مانند کلینیک‌های جراحی و یا اتاق عمل بیمارستان‌ها انجام شود.

روش برش جراحی لیفت سینه

برای انجام عمل لیفت سینه، جراح به روشی که در زیر توضیح داده می‌شود، برش‌هایی را در ناحیه سینه ایجاد می‌کند.

ابتدا برشی به اندازه سه چهارم یک دایره کامل، دور هاله سینه ایجاد می‌کند. سپس هر دو طرف این برش را به سمت پایین سینه ادامه می‌دهد. در تصویر نحوه ایجاد برش به خوبی قابل مشاهده است. پس از ایجاد برش، پزشک جراح بافت‌های اضافی سینه را برداشته و هاله سینه را به سمت بالا و محل طبیعی خود می‌برد یا اصطلاحا لیفت می‌کند.

سپس با برداشتن مقداری از پوست زیر سینه که در تصویر مقدار و نحوه آن مشخص است، عمل لیفت سینه را تکمیل می‌کند. بعد از اتمام عمل لیفت، دو طرف ناحیه برش را به هم رسانده و بخیه می‌زند.

بخیه‌های این جراحی، به ظریف‌ترین حالت ممکن زده می‌شود تا حد امکان اثری از جراحی باقی نماند.

نتیجه جراحی لیفت سینه

با انجام جراحی لیفت سینه، افتادگی آن کاملا از بین می‌رود، اما باید به این نکته توجه کرد که در اثر گذشت زمان و وارد شدن فشار به سینه ها، ممکن است دوباره پوست مقداری حالت افتاده به خود بگیرد. برای جلوگیری از این اتفاق توجه به چند نکته الزامی است؛ اگر قصد بارداری و شیردهی دارید جراحی لیفت سینه را به بعد از دوران شیردهی منتقل کنید. همچنین از سوتین‌های طبی استفاده کنید. با رعایت این نکات دیگر نیازی نیست نگران افتادگی دوباره سینه هایتان باشید.

باقی ماندن رد بخیه

برشی که برای انجام عمل لیفت سینه زده می‌شود، برشی بزرگ است. بعد از جراحی، پوست شروع به ترمیم خود می‌کند. جراح با تجویز پماد ها و مراقبت های لازم، به تسریع این روند کمک می‌کند. ترمیم کامل رد بخیه ممکن تا چند ماه به طول انجامد. در این مدت رد بخیه رفته رفته کمرنگ تر شده و محو می‌شود.

در برخی از موارد ممکن است، رد برش جراحی به صورت محو و کمرنگ باقی بماند. با توجه به نتیجه‌ای که از این جراحی حاصل می‌شود، وجود رد محوی از محل برش، ارزش انجام جراحی را دارد.

مراقبت‌های بعد از عمل لیفت

مراقبت‌های بعد از عمل، تاثیر مستقیمی بر نتیجه نهایی جراحی دارد. برای اینکه لیفت سینه شما به خوبی انجام شود، به رعایت این نکات دقت بالایی داشته باشید.

در ادامه لیستی از نکاتی که باید رعایت شود، ذکر شده است.

 • بعد از جراحی 2 تا 3 روز نیاز به استراحت مطلق خواهد داشت.
 • در این 2 روز از انجام فعالیت‌های سنگین که به ناحیه سینه فشار وارد می‌کند، اجتناب کنید.
 • ممکن است روزهای اول تا حدودی درد داشته باشید که این درد طبیعی است و جراح با تجویز مسکن‌های مناسب به برطرف شدن آن کمک می‌کند.
 • عمل لیفت سینه کبودی در پی ندارد.
 • برای تخلیه ترشحات محل جراحی، وسیله‌ای به نام درن وصل می‌شود که پس از گذشت 3 یا 4 روز پس از جراحی برداشته خواهد شد.
 • توصیه می‌شود بعد از گذشت چهار روز از جراحی به حمام بروید.
 • داروها و پماد‌هایی که توسط جراح تجویز شده است را به درستی استفاده کنید.
 • کیفیت مراقبت‌های بعد از جراحی بر روی نتیجه عمل لیفت سینه تاثیر مستقیم دارد.
 • به مدت 2 ماه باید از سوتین‌های طبی استفاده کنید.
 • بعد از گذشت یک ماه از جراحی می‌توانید کارهای سنگین را هم انجام دهید. تا آن مدت توصیه می‌شود از انجام کارهای سنگین اجتناب کنید.
 • انجام ورزش‌های سنگین بهتر است به بعد از گذشت دو ماه از جراحی موکول شود.
مراقبت های جراحی لیفت سینه
جراحی لیفت سینه

عوارض عمل لیفت سینه

نتیجه یک جراحی و احتمال بروز عوارض بعد از آن، به میزان زیادی به مهارت تیم جراحی، خصوصا پزشک جراح بستگی دارد. در صورتی که جراح مناسبی را برای انجام عمل لیفت سینه انتخاب نکرده باشید، ممکن است برخی از عوارض زیر برای شما پیش آید.

 • لیفت سینه ها به مقدار کم و برطرف نشدن کامل افتادگی سینه.
 • بوجود آمدن حالتی غیر قرینه در سینه ها بعد ار جراحی.
 • فیبروز شدن یا مرگ بافت‌های ناحیه برش خورده بعد از جراحی به دلیل بخیه نامناسب.

با توجه به موارد بالا، در انتخاب جراح خود بسیار دقت کنید.

نحوه و کیفیت مراقبت‌های بعد از عمل، در نتیجه جراحی تاثیر مستقیم دارد. اگر جراحی ماستوپکسی یا لیفت سینه انجام داده‌اید، با رعایت درست مراقبت‌های بعد از عمل به نتیجه نهایی جراحی کمک زیادی خواهید کرد.

این مراقبت‌ها در بخش قبلی شرح داده شده‌اند. همچنین بعد از جراحی، کارشناسان مجموعه با شما در ارتباط خواهند بود و مراقبت‌های بعد از عمل به خوبی به شما آموزش داده خواهد شد.

انجام همزمان لیفت با دیگر جراحی‌ها

سه عارضه در ناحیه سینه وجود دارد که بانوان با آن درگیر هستند.

 • افتادگی سینه
 • کوچک بودن سینه‌ها
 • بزرگ بودن سینه‌ها

اگر سینه افتاده‌ای دارید و هم از کوچک بودن سینه‌هایتان شکایت می‌کنید، می‌توان همزمان تحت یک جراحی این دو عارضه را با هم درمان کرد؛ یعنی هم افتادگی سینه را با لیفت سینه برطرف نمود و هم با نصب پروتز سینه یا تزریق چربی سایز سینه‌ها را افزایش داد.

در مقابل این امکان نیز وجود دارد که اگر فردی به طور همزمان با مشکل افتادگی سینه و بزرگ بودن سینه‌هایش درگیر است، طی یک جراحی هر دو مشکل را برطرف کند یعنی هم حجم سینه‌ها کاهش پیدا ‌کند و هم افتادگی سینه درمان شود.

این جراحی های ترکیبی هم از نظر مالی مقرون به‌صرفه‌تر هستند و هم با یک بار جراحی می‌توانند دو عارضه را با هم برطرف و درمان کنند.

سوالات متدوال جراحی لیفت سینه

1. هزینه لیفت سینه در سال 1400 چقدر است؟ در حال حاضر قیمت لیفت سینه در سال 1400 حدود 18 تا 20 میلیون تومان است.

2.ماستوپکسی چیست و چه ارتباطی با عمل لیفت سینه دارد؟ ماستکتومی در واقع نام علمی و انگلیسی لیفت سینه است.

3. ماستکتومی چیست؟ ماستکتومی به جراحی تخلیه سینه گفته می‌شود. به کمک این جراحی بخش یا تمامی پستان برداشته می‌شود. این جراحی برای کسانی انجام می‌شود که به سرطان سینه مبتلا شده‌اند.

4. نتیجه جراحی لیفت سینه دائمی است؟ لیفت سینه به روش جراحی موثرترین روش درمان افتدگی سینه است و ماندگاری آن دائمیست.

5. لیفت سینه با روش‌هایی به غیر از جراحی نیز امکان‌پذیر است؟ لیفت سینه با نخ روش دیگری است که برای درمان افتادگی سینه‎ها استفاده می‌شود اما نتیجه آن ماندگار نیست و نیاز است چندین بار تکرار شود.

6. لیفت سینه با نخ چقدر ماندگاری دارد؟ ماندگاری لیفت سینه با نخ بستگی به جنس نخی دارد که مورد استفاده قرار گرفته است و حدود 3 سال ماندگاری دراد و بعد از آن نیاز به تکرار جراحیست.

برای دریافت مشاوره غیر‌حضوری با ما در ارتباط باشید!