عمل لیفت سینه

فرم مناسب ناحیه سینه در بانوان در میزان جذابیت آن‌ها به طور مستقیم تاثیرگذار است.

در این عمل افتادگی سینه‌ها به کمک حذف پوست و بافت اضافی و لیفت کردن سینه‌ها، کاملا از بین رفته و سینه‌ها فرمی جذاب و سرزنده خواهند داشت.

پر تکرار ترین سوالات درباره عمل لیفت سینه

۰۲مهم‌‌ترین معیار‌ انتخاب جراح لیفت سینه چیست؟

نظر زیباجویی که در الو جراح عمل لیفت سینه انجام داده است

رها قربانپور

بهجو عمل لیفت سینه

بعد از ۳ روز که پانسمان رو باز کردم رفتم حموم اومدم یه سوتین خاص پوشیدم، تازه فهمیدم تیم الو جراح منو از آرزوهامم جلوتر برده.

عمل موفق لیفت سینه
+ ۱

درخواست مشاوره
در واتساپ

پزشک جراح لیفت سینه

دکتر فرید مرادیان

دکتر فرید مرادیان متخصص جراحی عمومی و همچنین فوق تخصص جراحی سینه و سرطان با بیش از ۱۷ سال تجربه جراحی موفق است.
ایشان از جمله جراحان زبردست و ماهر در زمینه تخصصی خود هستند.

گالری جراحی لیفت سینه

در این بخش تصاویر مربوط به نتایج عمل لیفت سینه را می‌توانید مشاهده کنید.

توضیحات دکتر فرید مرادیان درمورد نحوه عمل لیفت سینه

ویدئو عمل لیفت سینه

نحوه انجام عمل لیفت سینه

عمل لیفت سینه، پیچیدگی‌های خاص خود را دارد. مهارت جراح در تعیین کیفیت نهایی عمل تاثیر مستقیم دارد. در این ویدیو در مورد نحوه انجام عمل لیفت سینه توضیح داده‌ایم.

لیفت سینه موثرترین روش درمان افتادگی سینه

درمان افتادگی سینه از اهمیت بالایی برخوردار است. اما هنگامی که میزان افتادگی سینه ها بیش از حد معمول باشد، تاثیر این روش‌ها کافی نیست و باید به دنبال روش های موثرتری برای لیفت سینه باشند.

جراحی لیفت سینه یکی از روش‌های درمان افتادگی سینه‌هاست. این روش بیشترین اثرگذاری و ماندگارترین نتیجه را در بین روش‌های درمان افتادگی سینه دارد.

در این روش جراح برای درمان افتادگی سینه با ایجاد برشی در این ناحیه، بافت مازاد و قسمتی از پوست را برداشته و محل برش‌ را به هم می‌رساند و بخیه می‌زند. با این روش پوست کش آمده، برداشته شده و سینه‌ها به محل طبیعی خود باز می‌گردند.

هزینه عمل لیفت سینه

۶۵ میلیون تومان

هزینه‌های جانبی شامل سوتین طبی و خرید دارو می‌شود که حدود ۲ میلیون تومان است.

۴۰% هزینه اعلام شده صرف رزرو اتاق عمل از مرکز جراحی نیاوران می‌شود.

برای اطلاع دقیق از هزینه، لطفا با فاصله مناسب از نمای رو به رو نیم رخ عکس گرفته و برای ما در واتساپ ارسال کنید.

لیفت سینه و شرایط انجام آن

آیا لیفت سینه برای من مناسب است؟

سوالی که قبل از هرگونه اقدام باید پرسیده شود. اگر سینه‌هایتان دچار افتادگی شده ‌است و حالتی آویزان به خود گرفته یا این افتادگی فقط در یکی از سینه‌ها مشاهده می‌شود، لیفت سینه می‌تواند یکی از گزینه‌های جدی پیش روی شما باشد.

از نظر سنی این جراحی برای افراد بالای ۱۸ سال که رشد سینه‌هایشان کامل شده است، انجام پذیر است، البته توصیه می‌شود این عمل به بعد از بارداری و شیردهی منتقل شود.

عمل لیفت سینه برای برخی از افراد محدودیت‌هایی دارد. کسانی که دچار اضافه وزن زیاد هستند و قصد کاهش وزن دارند، بهتر است بعد از کاهش وزن نسبت به انجام جراحی اقدام کنند؛ زیرا در اثر کاهش وزن سینه‌ها دچار افتادگی می‌شوند.

همچنین کسانی که دچار دیابت و یا قند خون هستند، از نظر انجام جراحی محدودیت‌هایی را دارند و قبل از هرگونه اتخاذ تصمیم برای جراحی، بهتر است با پزشک جراح در مورد شرایط خود مشورت کنند.

روش جراحی لیفت سینه

عمل لیفت سینه با بیهوشی انجام می‌شود. مدت زمان جراحی ۲ ساعت است. نیاز است این جراحی در مراکز مجهز جراحی مانند کلینیک‌های جراحی و یا اتاق عمل بیمارستان‌ها انجام شود.

روش برش جراحی لیفت سینه

برای انجام عمل لیفت سینه، جراح به روشی که در زیر توضیح داده می‌شود، برش‌هایی را در ناحیه سینه ایجاد می‌کند.

ابتدا برشی به اندازه سه چهارم یک دایره کامل، دور هاله سینه ایجاد می‌کند. سپس هر دو طرف این برش را به سمت پایین سینه ادامه می‌دهد. در تصویر نحوه ایجاد برش به خوبی قابل مشاهده است. پس از ایجاد برش، پزشک جراح بافت‌های اضافی سینه را برداشته و هاله سینه را به سمت بالا و محل طبیعی خود می‌برد یا اصطلاحا لیفت می‌کند.

سپس با برداشتن مقداری از پوست زیر سینه که در تصویر مقدار و نحوه آن مشخص است، عمل لیفت سینه را تکمیل می‌کند. بعد از اتمام عمل لیفت، دو طرف ناحیه برش را به هم رسانده و بخیه می‌زند.

بخیه‌های این جراحی، به ظریف‌ترین حالت ممکن زده می‌شود تا حد امکان اثری از جراحی باقی نماند.

نیاز به راهنمایی دارید؟
سوالات خود را از ما بپرسید:

مشاورین متخصص ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

نتیجه جراحی لیفت سینه

با انجام جراحی لیفت سینه، افتادگی آن کاملا از بین می‌رود، اما باید به این نکته توجه کرد که در اثر گذشت زمان و وارد شدن فشار به سینه ها، ممکن است دوباره پوست مقداری حالت افتاده به خود بگیرد. 

برای جلوگیری از این اتفاق توجه به چند نکته الزامی است؛ اگر قصد بارداری و شیردهی دارید جراحی لیفت سینه را به بعد از دوران شیردهی منتقل کنید.

 همچنین از سوتین‌های طبی استفاده کنید. با رعایت این نکات دیگر نیازی نیست نگران افتادگی دوباره سینه هایتان باشید.

باقی ماندن رد بخیه

برشی که برای انجام عمل لیفت سینه زده می‌شود، برشی بزرگ است. بعد از جراحی، پوست شروع به ترمیم خود می‌کند. جراح با تجویز پماد ها و مراقبت های لازم، به تسریع این روند کمک می‌کند. ترمیم کامل رد بخیه ممکن تا چند ماه به طول انجامد. در این مدت رد بخیه رفته رفته کمرنگ تر شده و محو می‌شود.

در برخی از موارد ممکن است، رد برش جراحی به صورت محو و کمرنگ باقی بماند. با توجه به نتیجه‌ای که از این جراحی حاصل می‌شود، وجود رد محوی از محل برش، ارزش انجام جراحی را دارد.

انجام همزمان لیفت با دیگر جراحی‌ها

سه عارضه در ناحیه سینه وجود دارد که بانوان با آن درگیر هستند.

  • افتادگی سینه
  • کوچک بودن سینه‌ها
  • بزرگ بودن سینه‌ها

هم افتادگی سینه و هم کوچک بودم آن‌ها را می‌توان همزمان تحت یک جراحی درمان کرد؛ یعنی هم افتادگی سینه را با لیفت سینه برطرف نمود و هم با نصب پروتز سینه یا تزریق چربی، سایز سینه‌ها را افزایش داد.

در مقابل این امکان نیز وجود دارد که اگر فردی به طور همزمان با مشکل افتادگی سینه و بزرگ بودن سینه‌هایش درگیر است، طی یک جراحی هر دو مشکل را برطرف کند؛ یعنی هم حجم سینه‌ها کاهش پیدا ‌کند و هم افتادگی سینه درمان شود.

این جراحی های ترکیبی هم از نظر مالی مقرون به‌صرفه‌تر هستند و هم با یک بار جراحی می‌توانند دو عارضه را با هم برطرف و درمان کنند.

اقدامات قبل از عمل ماموپلاستی کاهشی

قبل از عمل کوچک کردن سینه، اقداماتی وجود دارد که انجام آن‌ها الزامی است. این اقدامات شامل موارد زیر است:

در روز جراحی حتما فردی را به عنوان همراه در کنار خود داشته باشید. محیط خانه را برای دوران ریکاوری آماده کنید، زیرا تا چند روز نباید کار سنگین انجام دهید.

نیاز به راهنمایی دارید؟
سوالات خود را از ما بپرسید:

مشاورین متخصص ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

دوره نقاهت و ریکاوری بعد از جراحی

مراقبت‌های بعد از عمل لیفت سینه نقش بسیار زیادی در نتیجه نهایی جراحی دارد، پس در رعایت آن‌ها دقت بالایی داشته باشید. نحوه رعایت این مراقبت‌ها توسط پشتیبان بعد از جراحی، بعد از اتمام عمل به طور کامل در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

عوارض عمل لیفت سینه​

نتیجه یک جراحی و احتمال بروز عوارض بعد از آن، به میزان زیادی به مهارت تیم جراحی، خصوصا پزشک جراح بستگی دارد. در صورتی که جراح مناسبی را برای انجام عمل لیفت سینه انتخاب نکرده باشید، ممکن است برخی از عوارض زیر برای شما پیش آید.

  • لیفت سینه ها به مقدار کم و برطرف نشدن کامل افتادگی سینه.
  • بوجود آمدن غیر قرینگی در سینه ها بعد ار جراحی.
  • فیبروز شدن یا مرگ بافت‌های ناحیه برش خورده بعد از جراحی به دلیل بخیه نامناسب.
  • با توجه به موارد بالا، در انتخاب جراح خود بسیار دقت کنید.

نحوه و کیفیت مراقبت‌های بعد از عمل، در نتیجه جراحی تاثیر مستقیم دارد. اگر جراحی ماستوپکسی یا لیفت سینه انجام داده‌اید، با رعایت درست مراقبت‌های بعد از عمل به نتیجه نهایی جراحی کمک زیادی خواهید کرد.

این مراقبت‌ها در بخش قبلی شرح داده شده‌اند. همچنین بعد از جراحی، کارشناسان مجموعه با شما در ارتباط خواهند بود و مراقبت‌های بعد از عمل به خوبی به شما آموزش داده خواهد شد.

پرسش و پاسخ در مورد عمل لیفت سینه

افتادگی سینه دلایل مختلفی دارد و شرایط متعددی در بروز آن دخیل است. جدای از دلیل ایجاد آن، عوارضی که برای فرد مبتلا ایجاد می‌کند، بسیار آزار دهنده است. افتادگی سینه فقط در کسانی که سایز سینه بزرگی دارند، اتفاق نمی‌افتد، بلکه حتی بانوانی که سایز سینه شان کوچک است نیز می‌توانند درگیر این عارضه شوند.

دقت کنید دلیل اصلی این افتادگی، ضعف عضلات سینه در تحمل وزن سینه و خاصیت ارتجاعی پوست است. بزرگی سینه فقط در شدت و تسریع ایجاد آن تاثیر می‌گذارد.

سینه های افتاده تا ناف یا حتی زیر شکم، اعتماد به نفس فرد را پایین خواهد آورد، فرد را از حضور در اجتماع دور خواهد کرد و حس ناخوشایندی در وی ایجاد خواهد کرد. فرم مناسب ناحیه سینه در بانوان در میزان جذابیت آنها به طور مستقیم تاثیرگذار است. به همین دلایل است که برخی بانوان به دنبال لیفت سینه هستند.

کسب شناخت در مورد عوارض و مشکلات افتادگی سینه، علل بروز آن، اولین قدم در درمان افتادگی سینه است.

لیفت سینه به روش جراحی موثرترین روش درمان افتادگی سینه است و ماندگاری آن دائمیست.

لیفت سینه با نخ روش دیگری است که برای درمان افتادگی سینه‎ها استفاده می‌شود اما نتیجه آن ماندگار نیست و نیاز است چندین بار تکرار شود.

ماندگاری لیفت سینه با نخ بستگی به جنس نخی دارد که مورد استفاده قرار گرفته است و حدود ۳ سال ماندگاری دارد و بعد از آن نیاز به تکرار جراحی است.

نیاز به راهنمایی دارید؟
سوالات خود را از ما بپرسید:

مشاورین متخصص ما آماده پاسخگویی به شما هستند.