هزینه عمل جراحی ابدومینوپلاستی

اگر قصد انجام جراحی ابدومینوپلاستی را دارید، باید به چند مورد دقت کنید. یکی از این موارد هزینه جراحی ابدومینوپلاستی است.

هزینه عمل فاکتور مهمی در تصمیم‌گیری انجام عمل زیبایی است اما به‌تنهایی کافی نیست. اینجا هزینه جراحی را بررسی کرده‌ایم، برای مطالعه فاکتور‌های دیگر به صفحه بهترین جراح ابدومینوپلاستی مراجعه کنید.

محل انجام جراحی در تعیین هزینه نهایی عمل تأثیر مستقیم دارد. این جراحی، یا در مراکز جراحی محدود انجام می‌شود مانند کلینیک نیاوران (جایی که مجموعه ما در آنجا این عمل را انجام می‌دهد) و یا در بیمارستان‌های تخصصی و عمومی.

با توجه به محلی که جراحی انجام می‌شود ممکن است این هزینه‌ تغییراتی داشته باشد.

هزینه جراحی ابدومینوپلاستی در سال 1402

به‌صورت تقریبی هزینه عمل ابدو در مجموعه الوجراح بین 50 تا 60 میلیون متغیر است.

عواملی که در تعیین قیمت عمل شکم و پهلو تأثیر دارند به شرح زیر است:

1. حجم چربی نواحی شکم پهلو و پشت: با توجه به حجم چربی ناحیه شکم ممکن است علاوه بر برش و حذف بافت اضافی، نیاز به ساکشن چربی به کمک دستگاه لیپوماتیک نیز باشد.

2. افتادگی زیاد پوست: میزان افتادگی بافت ناحیه شکم تأثیر مستقیم بر وسعت، زمان و ریسک جراحی دارد. جراح با در نظر گرفتن این عامل ممکن است هزینه بیشتری را اعلام کند.

3. تکنیک ابدومینوپلاستی: برخی از جراح‌ها تکنیک و روش جراحی خاص خود را دارند.

4. زمان جراحی: با توجه به میزان چربی و افتادگی بافت شکم زمان جراحی افزایش می‌یابد. افزایش زمان عمل بر روی قیمت تأثیر می‌گذارد.

هزینه‌های جانبی عمل

این جراحی مانند تمامی جراحی‌های پلاستیک دیگر، شامل هزینه جانبی هم می‌شود.

فرقی ندارد در کدام کلینیک این عمل را انجام دهید، باید حدود 4 میلیون تومان هزینه جانبی در نظر بگیرید. این هزینه شامل موارد زیر می‌شود:

  • خرید گن ابدومینوپلاستی
  • هزینه ورودی مرکز جراحی
  • هزینه ساک بهداشتی
  • هزینه یک شب بستری در مرکز جراحی

توجه: همچنین ممکن هست این جراحی با عمل لیپوساکشن همراه باشد که تأثیر مستقیم روی هزینه جراحی دارد.

هزینه جراحی ترکیبی لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی حدوداً 70 تا 80 میلیون تومان است؛ اما جراحی ابدومینوپلاستی به تنهایی هزینه‌ای حدود 50 تا 60 میلیون تومان دارد.

نزدیک به 25 میلیون تومان از این قیمت سهم مرکز جراحی و بخش بیهوشی و مابقی دستمزد جراح و دستیاران وی است.

بیمه و میزان پوشش هزینه عمل

عمل ابدومینوپلاستی نوعی جراحی زیبایی به حساب می‌آید. بیمه هزینه‌ عمل‌های زیبایی را به سختی پوشش می‌دهد. برخی از بیمه‌های تکمیلی ممکن است با توجه به شرایط جسمانی فرد و تأثیر انجام این جراحی در سلامتی فرد بخشی از این هزینه را پوشش دهد.

توجه: برای استفاده از پوشش بیمه، ابتدا باید به بیمه‌گذار خود مراجعه کنید و میزان و شرایط و مدارک لازم برای پوشش هزینه‌ها را بپرسید. مجموعه ما در فراهم کردن شرایط و مدارک نهایت همکاری را با شما خواهد داشت.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم بصورت کاملا شفاف و دقیق به موضوع هزینه عمل ابدومینوپلاستی بپردازیم. توصیه ما این است قبل از انجام عمل، همه موارد مالی را در نظر گرفته سپس اقدام به جراحی کنید.