عمل ژنیکوماستی

جراحی ژنیکوماستی یک راه‌حل قطعی برای از بین بردن ژنیکوماستی است..

در این عمل ظاهر زشت، برآمده و آویزان سینه آقایان کاملاً اصلاح می‌شود. درنتیجه تأثیر شگرفی در روحیه و اعتمادبه‌نفس افراد می‌گذارد. در این مقاله به‌طور مفصل به عمل کوچک کردن سینه مردان در مرکز زیبایی الو جراح می‌پردازیم.

پر تکرار ترین سوالات درباره عمل ژنیکو ماستی

نظر زیباجویی که در الوجراح عمل ژنیکوماستی انجام داده است

حامد خلیلی

مراجع جراحی ژنیکو ماستی

بعد از ۳ روز که پانسمان رو باز کردم رفتم حموم اومدم یه تیشرت جذب پوشیدم، تازه فهمیدم تیم الو جراح منو از آرزوهامم جلوتر برده.

عمل موفق ژنیکو ماستی
+ ۰ هزار

درخواست مشاوره
در واتساپ

پزشک جراح ژنیکو ماستی

دکتر فرید مرادیان

دکتر فرید مرادیان متخصص جراحی عمومی و همچنین فوق تخصص جراحی سرطان با بیش از ۱۷ سال تجربه جراحی موفق است.
ایشان از جمله جراحان زبردست و ماهر در زمینه تخصصی خود هستند.

گالری جراحی ژنیکو ماستی

در این بخش تصاویر مربوط به نتایج عمل ژنیکوماستی یا بزرگی سینه در آقایان را می‌توانید مشاهده کنید.

توضیحات دکتر فرید مرادیان درمورد نحوه عمل ژنیکو ماستی

ویدئو ژنیکو ماستی

نحوه انجام عمل ژنیکوماستی

هر عمل ژنیکوماستی، پیچیدگی های خاص خود را دارد و یک روش یکسان برای همه زیباجویان نتیجه بخش نخواهد بود. در هنگام ویزیت حضوری توسط آقای دکتر و همچنین مشاوره مجازی، تکنیک مناسب برای شما مشخص خواهد شد.

جراحی ژنیکوماستی سوپراناک(Supra NAC)

در تکنیک سوپراناک، محل برش از بالای کمپلکس سرسینه و آرئول است(طبق تصویر). در استیج های ۱و ۲ ژنیکوماستی غالبا از این تکنیک استفاده می شود.

نحوه عمل ژنیکوماستی با استفاده از  تکنیک سوپرناک

 
در این تکنیک، جراح ژنیکوماستی بالای نیپل آرئول یا سرسینه، برش کوچکی ایجاد می کند. طول برش بسته به میزان افتادگی پستان، ۱-۲ سانتی متر است.

بعد از تخلیه بافت پستان(فیبروگلندولار)، توسط لیپوساکشن از زیر یا Pre-Pectoral ( اطراف پکتورال) بازسازی بافت انجام می‌شود و بعد لیفت انجام می‌شود.

توجه: لیفت پوست سینه، با هدف کاهش پوست صورت می‌گیرد. اگر پوست اضافی زیاد باشد، شاید مجبور به استفاده از تکنیک‌های دیگر شویم.

 
 

 

 

هزینه ژنیکو ماستی سوپراناک

۴۰-۴۵ میلیون تومان

هزینه ژنیکو ماستی راندبلاک​

۵۰-۵۵ میلیون تومان

هزینه ژنیکوماستی فری ناک

۶۰-۶۵ میلیون تومان

مناسب استیج های ۱ و ۲

برش نیم دایره

نتیجه عمل، دائمی است

مناسب استیج های ۳

برش دایره کامل

نتیجه عمل، دائمی است

مناسب استیج ۴

تکنیک فری ناک

نتیجه عمل، دائمی است

عمل ژنیکوماستی با تکنیک راند بلاک(Round Block)

از تکنیک راند بلاک معمولا در استیج یا گریدهای ۳ و ۴ ژنیکوماستی استفاده می شود. بطور واضح تر، زمانی که در اطراف NAC، حدود ۴cm بافت اضافی و همچنین افتادگی در پوست پستان وجود دارد،استفاده می شود.

 
نحوه عمل جراحی با استفاده از تکنیک راندبلاک

در این تکنیک، با برش ۳۶۰ درجه از دورتا دور NAC یا نیپل آرئول، بافت اپی تلیوم(Epithelial tissue) پوست حذف می‌شود.

سپس در مرحله بعد، بافت هم از زیر به کمک جراحی و ساکشن تخلیه می‌شود. در نتیجه سینه صاف و مجموعه NAC از طریق بافت‌های زیر پوست خون‌رسانی شده و نتیجه نهایی جراحی به شکل زیر خواهد بود.

هزینه ژنیکو ماستی سوپراناک​

۴۰-۴۵ میلیون تومان

هزینه ژنیکو ماستی راندبلاک​​

۵۰-۵۵ میلیون تومان

هزینه ژنیکوماستی فری ناک

۶۰-۶۵ میلیون تومان

مناسب استیج های ۱ و ۲

برش نیم دایره

نتیجه عمل، دائمی است

مناسب استیج های ۳​

برش دایره کامل

نتیجه عمل، دائمی است

مناسب استیج ۴

تکنیک فری ناک

نتیجه عمل، دائمی است

جراحی ژنیکوماستی با تکنیک فری ناک(Free NAC)

در این تکنیک سرسینه و نوک سینه یا همان نیپل آرئول اول عین یک پوست کامل مثل پوست برداشته می‌شود.

بعد از تخلیه بافت پستان بر اساس طراحی‌های آناتومیک دوباره پیوند پوست شده و در محل جدید قرار می‌گیرد.

ارجحیت طراحی بر پدیکول تحتانی این است که پدیکول تحتانی لازم نیست و این مجموعه پیوند شده ظرف چند روز خون رسانی را از محل جدید تأمین خواهد کرد.


کسانی که قبلاً جراحی با لیپوساکشن کرده‌اند، بافت‌های سخت و فیبروز شده در این افراد باعث مشکلات زیر می شود:

 • احتمال عارضه دار شدن جراحی
 • بالا رفتن زمان جراحی 
 •  باز شدن زخم

نکته: یک چالش مهم در این‌ها چالش بازسازی سرسینه است. چون گاهی در جراحی‌های قبلی عضله پکتورال و … آسیب دیده است و همین عارضه فرآیند بازسازی پستان را با مشکل مواجه می کند.

هزینه ژنیکو ماستی سوپراناک

۴۰-۴۵ میلیون تومان

هزینه ژنیکو ماستی راندبلاک​

۵۰-۵۵ میلیون تومان

هزینه ژنیکوماستی فری ناک

۶۰-۶۵ میلیون تومان

مناسب استیج های ۱ و ۲

برش نیم دایره

نتیجه عمل، دائمی است

مناسب استیج های ۳​

برش دایره کامل

نتیجه عمل، دائمی است

مناسب استیج ۴

تکنیک فری ناک

نتیجه عمل، دائمی است

پرسش و پاسخ در مورد عمل ژنیکوماستی

زمانی که بافت پستان تخلیه می‌شود، پوست خاصیت کشسانی خود را از دست می‌دهد. برای اینکه حالت چین‌وچروک بعد از جراحی پیش نیاید مقداری از پوست اضافی برداشته می‌شود.

علاوه بر این، هنگامی‌که افراد دچار ژنیکوماستی می‌شوند، نوک سینه به پایین‌تر از محل استاندارد مایل می‌شود. با انجام لیفت تا حدود زیادی این حالت اصلاح و نوک پستان‌ها به محل اصلی خود بازگردانده می‌شود.

با توجه به میزان افتادگی پوست، میزان لیفت آن مشخص می‌شود. معمولاً در استیج های ۲، ۱-۱.۵ سانتی‌متر از پوست برداشته می‌شود. در استیج های ۴، ۲-۲.۵ سانتی‌متر ممکن است برداشته شود. در این حالت امکان جراحی با تکنیک های معمولی قابل انجام نیست و حتما باید از تکنیک فلپ استفاده شود.

گاهی مشاهده می‌شود که برخی به غلط ادعا می‌کنند که با استفاده از دستگاه‌های ساکشن مانند: ویزر، لیپولیز و … بافت چربی و فیبروگلندولار پستان به‌طور هم‌زمان خارج می‌شوند. بگذارید آب پاکی را روی دستتان بریزیم. چراکه این دستگاه‌ها اساساً توان خارج‌سازی بافت فیبروگلندولار را به‌طور کامل ندارند. بنابراین امکان ژنیکوماستی در حالت بسیار بالا است. در الو جراح تا فروردین سال ۱۴۰۳ بیش از ۳۰۰۰ جراحی ژنیکوماستی توسط دکتر مرادیان انجام‌شده است.  از این تعداد حتی یک مورد بازگشتی هم گزارش نشده است. و از این بابت تضمین می‌کنیم که جراحی برگشت نخواهد داشت.
به احتمال زیاد شما که در حال مطالعه این مقاله هستید سعی داشتید تا از طریق ورزش یا کاهش وزن ژنیکوماستی را از بین ببرید و موفق نشدید. واقعیت این است که با ورزش صرفاً چربی‌های سینه آب می‌شود و متأسفانه بافت فیبروگلندولار از بین نمی‌رود. همان‌طور که در بالا اشاره کردیم ما در مجموعه الو جراح با جراحی، این بافت بسیار زمخت و سفت را خارج می‌کنیم. یکی دیگر از تکنیک های اشتباه و منسوخ در عمل جراحی ژنیکوماستی، برش از پایین نیپل است. متاسفانه گاها مشاهده می شود در برخی از کشور های پیشرفته نیز همچنان از این تکنیک استفاده می شود. در تکنیک برش از پایین امکان لیفت از بین می رود و سینه حالت فرو رفته به خود می گیرد.

بنابر توصیه دکتر مرادیان با توجه به وسعت ناحیه جراحی، حساسیت های عمل و همچنین در نظر گرفتن شرایط بیمار، جراحی ژنیکوماستی بایستی حتما در اتاق عمل انجام گیرد. وجود تیم بیهوشی مجرب و حاضر در محل از ضروریات جراحی است. در غیر اینصورت ریسک عمل بسیار بالا خواهد بود.

در وهله توجه کنیم که پزشک محرم ما است پس تمامی موارد را باید با پزشک جراحمان در میان بگذاریم.
مواردی که باید با پزشک در میان بگذاریم به شرح زیر است:

 • مصرف هرگونه داروی خاص چه تجویز پزشک چه تجویز خودسرانه
 • حساسیت غذایی و دارویی
 • استفاده از هرگونه داروی مخدر(سیگار هم نوعی ماده مخدر است)
 • مصرف الکل
 • سابقه بیماری خاص مثل دیابت یا جراحی، تروما و …

توجه: هرگونه موردی که ممکن است در روند جراحی و بهبودی مؤثر باشد را حتماً به پزشک اطلاع دهید.

لازم به ذکر است که شرایط بعد از جراحی به‌اندازه خود جراحی مهم است. مراقبت صحیح و اصولی از محل جراحی می‌تواند نتیجه مستقیم درنتیجه عمل دارد.

در پایین مراقبت عمل ژنیکوماستی را به‌صورت موردی آورده‌ایم. برای مطالعه بیشتر حتماً مقاله مربوط به آن را مطالعه کنید. مراقبت‌های بعد از جراحی به‌صورت زیر است:

 • مراقبت از خط بخیه مراقبت از درن ها
 • پوشیدن گن انجام ماساژ اصولی ناحیه
 • جراحی تغذیه مناسب طبق دستور مشاور

به‌طورکلی چه قبل از جراحی چه بعد از جراحی شرایط شخص بسیار در نتیجه نهایی جراحی تعیین‌کننده است و هیچ‌یک از مراحل به‌هیچ‌وجه نباید ساده‌انگاری شود.

 
 

 

 

به‌طورکلی درمان به سبک جراحی، یک روش تهاجمی محسوب می‌شود. ازاین‌رو ممکن است عوارضی را به همراه داشته باشد. در تمامی جراحی‌ها چسبندگی‌های زیر بافت ممکن است به وجود بیاید. جراحی ژنیکوماستی نیز از این قاعده مستثنا نیست.

چسبندگی‌هایی که به‌صورت چین سطح پوست نمایان می‌شود. البته که با انجام ماساژ و حرکات کششی آموزشی توسط مشاورین متخصص الو جراح در روزهای ابتدایی جراحی تا حد بسیار زیادی قابل اصلاح است. و اگر به هر دلیل این چین‌خوردگی رفع نشود با انجام ترمیم‌های ساده و سطحی توسط تیم جراحی قابل اصلاح است.

یا در برخی از موارد رد بخیه ممکن است دچار رشد بیش‌ازحد بافتی در ناحیه عمل شود.

البته لازم به ذکر است که رد بخیه و میزان اسکار و رفع شدگی آن به فیزیک پوست بهجو نیز بستگی دارد. به هر دلیل ممکن است این رد بخیه نمای مناسبی نداشته باشد. این‌گونه موارد با استفاده از پمادهای ترمیم‌کننده تجویز شده توسط پزشک قابل رفع هست. و اگر به هر دلیل با پماد مرتفع نشود، این مورد نیز همانند چسبندگی سینه قابل ترمیم است.

در برخی از موارد در روزهای ابتدایی جراحی غیر قرینگی بین دو سینه یا آویزان بودن پوست مشاهده می‌شود که به‌مرور زمان با پوشیدن گن و رعایت نکات مراقبتی به‌راحتی قابل اصلاح است.

ایجاد سروما، هماتوم، حساسیت‌های پوستی نیز ازجمله مواردی است که ممکن است درصد کمی از بهجویان با آن درگیر شوند.

نکته بسیار مهم: به‌طورکلی اگر ارتباط بهجویان‌ در روزهای ابتدایی بعد از جراحی با مشاوران حفظ شود احتمال بروز عوارض به حداقل می‌رسد.

نیاز به راهنمایی دارید؟
سوالات خود را از ما بپرسید:

مشاورین متخصص ما آماده پاسخگویی به شما هستند.