زاویه سازی صورت

تاثیر زاویه فک در زیبایی و جذابیت صورت غیر قابل انکار است. وجود زاویه فک مناسب به چهره حالتی جذاب و کاریزماتیک می‌دهد. از عواملی که چهره بسیاری از ستارگان سینما و مدل‌های معروف را برجسته می‌کند، وجود همین زاویه فک است. برخی از افراد از بدو تولد به صورت ژنتیکی زاویه فک مناسبی دارند و برخی دیگر نیز به کمک روش‌های زاویه سازی صورت در جهت ایجاد این زوایا اقدام می‌کنند

روش‌های مختلفی برای زاویه سازی صورت وجود دارد. برخی از این روش‌ها نتایج موقت و برخی نتایج ماندگار و دائمی دارند. برای بررسی بیشتر این موضوع، ابتدا به کاربرد زاویه سازی صورت می‌پردازیم و سپس به بررسی هر کدام از این روش‌ها خواهیم پرداخت.

کاربرد زاویه‌سازی صورت

افزایش زیبایی صورت به کمک زاویه‌سازی صورت

پهنای کم صورت در ناحیه پایین صورت، یکی از عواملی است که بر زیبایی صورت تاثیر می‌گذارد. خصوصا کم عرض بودن صورت از نمای روبه‌رو بیشتر خود را نشان می‌دهد. به کمک زاویه سازی صورت با روش‌های موجود، می‌توان میزان پهنای صورت را اصلاح و نمای بهتری به صورت داد.

کسانی که صورتی گرد دارند و این گرد بودن صورت، نمایی نامناسب به صورتشان داده است می‌توانند به کمک زاویه سازی صورت این موضوع را برطرف کنند.

انواع فرم های صورت

زاویه سازی صورت، راز جذابیت مدل‌ها

وجود زاویه فک حالتی جذاب، پر جذبه و کاریزماتیک به افراد می‌دهد. اگر به صورت مدل‌های فعال در صنعت مد دقت کنید، متوجه وجود زاویه فک در صورت‌شان خواهید شد. داشتن زاویه فک مناسب در ورود موفق به این صنعت تأثیر بالایی دارد. برای همین بسیاری از جوانانی که قصد دارند به صنعت مد وارد شوند، درصدد ایجاد یا بهبود زاویه فک خود هستند.

زاویه سازی صورت و جوانسازی آن

با مرور زمان و افزایش سن، بافت‌های صورت قوام خود را از دست داده و حالتی افتاده به خود می‌گیرند. برخی از روش‌های زاویه سازی صورت مانند تزریق چربی، علاوه بر ایجاد زاویه فک به جوان سازی و پر شدن ناحیه‌هایی از صورت که چربی زیر پوستی خود را از دست داده‌اند، کمک می‌کند، مانند ناحیه فک و گونه.

اصلاح تناسب بین صورت و گردن با زاویه سازی صورت

وجود غبغب و چربی انباشته در ناحیه زیر چانه و گردن باعث می‌شود تا مرز بین صورت و گردن افراد از بین برود. به کمک برجسته سازی ناحیه فک با استفاده از روش‌هایی مانند کاشت پروتز یا تزریق چربی می‌توان مرز بین صورت و گردن را مجدداً احیا کرد. وجود این مرز و جدا بودن این دو ناحیه از هم حالتی جوان به چهره می‌دهد.

زاویه سازی صورت برای چه کسانی مناسب نیست؟

در افرادی که صورتی پهن و عریض دارند و یا اینکه گردن کوتاه و چاقی دارند، زاویه سازی فک و صورت گزینه مناسبی نیست؛ زیرا باعث افزایش پهنای صورت یا کوتاه‌تر دیده شدن گردن می‌شود. این موارد از نظر تناسب چهره اصلا نمود خوبی به صورت فرد نمی‌دهد.

به طور کلی نتیجه زاویه سازی صورت در افرادی که صورت و گردن لاغری دارند، نسبت به افرادی که صورت پهن و چاقی دارند، رضایت بخشی بیشتری دارد.

روش‌های مختلفی برای زاویه سازی صورت وجود دارد. هر کدام از این روش‌ها مزایا و معایب خاص خود را دارند که در ادامه به بررسی تعدادی از این روش‌ها خواهیم پرداخت.

برای دریافت مشاوره غیر‌حضوری با ما در ارتباط باشید!

روش‌های زاویه سازی صورت

زاویه سازی صورت به کمک کاشت پروتز فک

در این روش به کمک کاشت پروتز یا ایمپلنت در ناحیه فک، زاویه مورد نظر به وجود می‌آید. ابتدا جراح با معاینه صورت فرد، سایز و اندازه پروتز را مشخص می‌کند. در صورت نیاز پروتز تهیه شده، تراش داده می‌شود، تا به اندازه و فرم دلخواه برسد. سپس طی یک جراحی پروتز در ناحیه فک نصب یا به اصطلاح کاشته می‌شود.

پروتز فک

کاشت پروتز فک و رد برش و بخیه

برش مورد نظر برای کاشت پروتز فک، در داخل دهان و کنار دندان های ردیف پایین زده می‌شود. به همین دلیل این جراحی هیچ‌گونه رد بخیه بر روی صورت و گردن فرد ایجاد نمی‌کند.

انواع پروتز فک

پروتز هایی که در بدن نصب می‌شوند، در واقع جسمی خارجی محسوب می‌شوند. بنابراین جنس آنها باید به گونه‌ای باشد که با بافت‌های بدن سازگاری کافی را داشته باشد تا توسط سیستم ایمنی بدن مورد حمله قرار نگیرد. پروتز های مورد استفاده برای زاویه سازی صورت از نظر نوع جنس دو نوع هستند؛ پروتز های پلی‌اتیلنی و پروتز های سیلیکونی.

مزیت اصلی پروتزهای پلی اتیلن این است که به دلیل قابلیت شکل پذیری بالایی که دارند می‌توان آن‌ها را برای هر فرد به صورت سفارشی تراش داده و طراحی نمود. در مقابل پروتزهای سیلیکونی قابلیت شکل پذیری پروتز های پلی اتیلنی را ندارند، همچنین از تنوع کمتری برخوردار هستند. به همین دلیل از سوی جراح‌ها و بیماران کمتر مورد استقبال قرار گرفته‌اند. پروتز های سیلیکونی نصب آسان‌تری دارند و البته قیمت آن‌ها نیز پایین‌تر از پروتز‌های پلی اتیلنی است.

پروتز های پلی اتیلنی پروجکشن بهتری نسب به پروتز سیلیکونی دارد و برجستگی زاویه فک را بهتر نمایان می‌کند. این نوع پروتز با زاویه مناسبی که دارد به راحتی در قسمت فک جایگذاری شده و سر جای خود فیکس می‌شود.

روش جراحی کاشت پروتز فک

همانطور که گفته شد، کاشت پروتز فک به‌منظور زاویه سازی صورت، به کمک جراحی انجام می‌پذیرد. این جراحی تحت بیهوشی انجام می‌شود. مدت زمان این جراحی حدود یک ساعت است و برش جراحی در داخل دهان زده می‌شود تا هیچ‌گونه اسکار یا رد برش از جراحی بر روی صورت فرد باقی نماند.

بعد از ایجاد برش، بافت‌های ناحیه فک کنار زده می‌شوند تا جراح به استخوان فک دسترسی پیدا کند. سپس پروتز در ناحیه مورد نظر نصب می‌شود. در صورت تشخیص جراح پروتز به وسیله پیچ‌های تیتانیومی به استخوان ناحیه فک متصل می‌شود تا جابه‌جا نشود. سپس محل برش به وسیله نخ‌های جذبی بخیه زده می‌شود.

ماندگاری و نتیجه کاشت پروتز فک

پروتز های ناحیه صورت بر خلاف پروتز های قسمت‌های دیگر بدن دائمی هستند و نیازی به تغییر دادن و تعویض ندارند. بنابراین نتیجه جراحی پروتز فک، دائمی و مادام‌العمر است.

مراقبت‌های بعد از جراحی کاشت پروتز فک

 • بهجو سه روز اول بعد از جراحی احساس ورم در قسمت‌های اطراف گوش و فک و دهان خود خواهد داشت.
 • روز اول بعد از جراحی درد خواهید داشت، این درد بعد از گذشت 1 روز برطرف خواهد شد. البته این درد کاملا با مسکن قابل تسکین است.
 • فرد بهجو باید داروهای خود را طبق دستور پزشک، مصرف کند.
 • بعد از جراحی دهان‌شویه برای بیمار تجویز می‌شود که بعد از خوردن هر ماده غذایی باید از این دهان‌شویه استفاده شود تا محل برش پاکیزه بماند.
 • بخیه‌های داخل دهان از نوع جذبی هستند و نیازی به کشیدن بخیه نیست.
 • ورم این جراحی امکان دارد تا حدود دو ماه ادامه داشته باشد و پس از دو ماه بیمار شکل نهایی پروتز را می‌بیند. برای بهبود هرچه سریع تر این ورم، داروهایی توسط پزشک جراح تجویز می‌شود.
 • به مدت 3 روز از مصرف مایعات داغ و خیلی سرد خودداری شود.
 • بهتر است 24 ساعت اول مایعات مصرف شود و سپس محدودیت غذایی وجود ندارد.

عوارض کاشت پروتز فک

در صورتی که تیم جراحی مناسبی را برای این کار انتخاب نکرده باشید، ممکن است عوارض زیر برای شما پیش آید:

 • ناحیه داخل دهان اگر به خوبی قبل از جراحی ضدعفونی نشود، احتمال ایجاد عفونت در ناحیه برش وجود دارد.
 • چون پروتز یک جسم خارجی محسوب می‌شود، جراح باید در ضدعفونی دهان قبل از جراحی، دقت بالایی داشته باشد.
 • اگر بخیه‌های قسمت داخل دهان به خوبی محل برش را نپوشاند، امکان ایجاد عفونت وجود دارد.
 • اگر جراح مهارت کافی نداشته باشد، امکان جابجایی ایمپلنت وجود دارد.

آیا کاشت پروتز غیر قرینه بودن ناحیه فک را اصلاح می‌کند؟

اگر غیر قرینه بودن صورت در ناحیه فک، به دلیل رشد نامتقارن استخوان‌ها باشد، نمی‌توان انتظار اصلاح آن به وسیله کاشت پروتز فک را داشت.

برای دریافت مشاوره غیر‌حضوری با ما در ارتباط باشید!