امیدواریم جراحیتان با موفقیت انجام شده باشد. یکی از عوامل مهم که تأثیر مستقیم در نتیجه جراحی دارد، مراقبت های بعد از عمل سانترال لب است. توجه به مراقبت‌های بعد از عمل مهم‌ترین کاری است که بهجو بعد از جراحی باید به آن دقت ویژه‌ای داشته باشد. برای کسب حداکثر نتیجه از این عمل لازم است تا مراقبت های بعد از عمل سانترال لب به‌درستی رعایت شود؛ بنابراین مطلب کاملی را تحت همین عنوان تهیه‌کرده‌ایم.

اکیداً توصیه میکنیم، توضیحات ارائه‌شده را مطالعه کنید تا از نحوه انجام مراقبت‌های بعد از عمل سانترال لب مطلع شوید تا دوران نقاهت را با موفقیت پشت سر بگذارید. نحوه رعایت این مراقبت‌ها در نتیجه جراحیتان تأثیر مستقیم دارد.

نکات مهم در مراقبت های بعد از عمل سانترال لب

 1. پس از جراحی و هنگام خواب سر و شانه‌ها را بر روی دو یا چند بالشت قرار دهید و روی صورت نخوابید. کار خطرات تورم و لخته شدن خون را به حداقل میرساند.
 2. حرکات صورت (لبخند زدن، صحبت کردن، جویدن، خمیازه کشیدن) را در هفته اول به حداقل رسانید. همچنین از چرخاندن سر به دو طرف خودداری کنید زیرا باعث فشار آمدن به بخیه‌ها میشود و ممکن باعث باز شدن آن‌ها شود. برای چرخش، سر و شانه‌ها را به‌صورت واحد حرکت دهید.
 3. در ۷۲ ساعت اول از کمپرس سرد استفاده کنید تا تورم بعد از عمل کاهش یابد.
 4. اگر درد دارید از مسکن‌های ضد درد استفاده کنید.
 5. یکی از موارد مهم در مراقبت های بعد از عمل سانترال لب، عدم مصرف دخانیات و الکل است. مصرف الکل و دخانیات را تا دو هفته کنار بگذارید. سیگار نکشید و هیچ محصول حاوی نیکوتین را مصرف نکنید. این برای ترمیم بهینه زخم بسیار مهم است.
 6. در روز جراحی غذای سبک مصرف کنید. همچنین پس از اتمام جراحی سانترال، از غذاهای نرم و آبکی استفاده کنید تا نیاز به جویدن زیاد نباشد. از مصرف مایعات گرم و غذاهای شور به مدت ۴۸ ساعت پس از جراحی خودداری کنید. یک رژیم غذایی با پروتئین بالا باعث بهبود شما میشود.
 7. به‌تدریج و پس از گذشت 1 روز، میتوانید فعالیت‌های روزمره‌تان را از سر بگیرید؛ اما تا ۳ هفته از بلند کردن اجسام سنگین و تا ۴ هفته از انجام ورزش‌ها و تمرین‌های سنگین خودداری کنید. در طول دوره نقاهت ضربان قلب شما باید زیر ۱۰۰ ضربان در دقیقه باشد.
 8. پس از گذشت 10 روز از جراحی می‌توانید از مواد آرایشی صورت استفاده کنید.
 9. در مرحله بهبود، محل برش‌ها و پوست اطراف آن به نور خورشید بسیار حساس خواهد بود. به مدت ۸ هفته از قرارگیری در معرض نور مستقیم خورشید اجتناب کنید. از کلاه و ضد آفتاب با حداقل SPF ۳۰ استفاده کنید.
 10. تا حداقل سه هفته لب‌های خود را مرتباً مرطوب نگه‌دارید و برش‌ها را طبق توصیه پزشک تمیز کنید.
 11. دندان‌های خود را با دقت و با مسواک کوچک بشویید و از باز کردن زیاد دهان در هنگام مسواک زدن اجتناب کنید.
 12. مصرف ویتامین c قبل و بعد از جراحی برای جلوگیری از تورم و افزایش سرعت بهبودی محل برش بسیار مفید است.

لیفت سانترال نوعی جراحی زیبایی است که تغییر شکل لب بالایی و حجم دهی آن را به دنبال دارد و در نتیجه لبخندی زیباتر را با نمایان شدن دندان‌ها ایجاد می‌کند. این روش را میتوان با روش‌های دیگر مانند جراحی زیبایی بینی ترکیب کرد. بعلاوه، برای دستیابی به نتیجه بهتر، گاهی اوقات، تزریق لب به این روش اضافه می‌شود.

برای مطالعه بیشتر و آشنایی با 6 کاربرد اصلی این جراحی سانترال لب بر روی لینک زیر کلیک کنید.

برای مطالعه بیشتر کلیک کنید: سانترال لب