لیفت بازو

لیفت بازو(براکیوپلاستی-brachioplasty) نوعی از جراحی زیبایی است که باعث بهبود افتادگی پوست بازوها می شود.

در واقع با عمل لیفت بازو، پوست شل و افتادهٔ این ناحیه برداشته می‌شود. در اثر برداشتن پوست شل نیز می‌توانید شاهد تناسب میان بازوها و قسمت‌های دیگر بدن باشید. با ما در ادامه همراه باشید تا بیشتر با این جراحی زیبایی آشنا شوید.

پر تکرار ترین سوالات درباره ژنیکو ماستی

۰۱هزینه‌های عمل لیفت بازو چقدر است؟

۰۲جراحی لیفت بازو برای چه کسانی مناسب است؟

۰۳کدام یک از روش‌های لیفت بازو بهتر است؟

نگار ماهینی

مراجع جراحی لیفت بازو

خیلی خیلی ممنونم از مجموعه الو جراح..از آقای دکتر و خانوم یوسفی که حسابی بهشون زحمت دادیم..از عملمم خیلیم راضییم خداروشکر

عمل موفق لیفت بازو
+ ۰

درخواست مشاوره
رایگان جراحی

پزشک جراح ژنیکو ماستی

دکتر فرید مرادیان

دکتر فرید مرادیان متخصص جراحی عمومی و همچنین فوق تخصص جراحی با بیش از ۱۷ سال تجربه جراحی موفق است.
ایشان از جمله جراحان زبردست و ماهر در زمینه تخصصی خود هستند.

 
 

 

 

گالری جراحی لیفت بازو

مجموعه ای از تصاویر قبل و بعد از عمل لیپوماتیک ران بهجویانی که در مجموعه الو جراح عمل انجام داده اند را برای شما آورده ایم.

 
 

 

 

توضیحات دکتر فرید مرادیان درمورد نحوه عمل لیفت بازو

ویدئو لیفت بازو

نحوه انجام عمل لیفت بازو

در این بخش جناب آقای دکتر مرادیان در رابطه با مراحل انجام عمل لیپوماتیک ران توضیح می دهند. دعوت می کنیم تا انتهای ویدیو همراه ما باشید.

انواع روش‌های لیفت بازو

امروزه روش‌های گوناگونی برای لیفت بازو به وجود آمده است. در ادامه می‌توانید با هرکدام از این روش‌ها آشنا شوید.

براکیوپلاستی

همان‌طور که پیش‌ازاین نیز بیان کردیم، در اکثر افرادی که کاهش وزن محسوسی دارند مشکل افتادگی بازوها به وجود می‌آید. به همین منظور مراحل زیر را برای انجام لیفت بازوها می‌توان انجام داد:

 • باتوجه‌به عدم کارایی لیپوماتیک برای پوست شل بازو، جراح با ایجاد یک برش نسبتاً طویل از ابتدای آرنج تا زیر بغل، پوست اضافه و بافت‌های مرتبط را برداشته و بادقت تمام ناحیه را بخیه می‌زند.
 • برای انجام برش و جراحی، علامت‌های مخصوصی با ماژیک در ناحیه بازو زده می‌شود. چون اگر در اندازه‌گیری‌ها دقت کافی به عمل نیاید عدم تقارن به وجود می‌آید.
 • همچنین جراح با به‌کارگیری تکنیک صحیح و به‌روز برای ایجاد فرم مناسب تلاش می‌کند. چون اگر بازوها بیش از اندازه لیفت شوند با بقیه قسمت‌های دست تناسب نخواهد داشت.
 • در نهایت نیز ناحیه برش داده شده مجدد بخیه زده می‌شود.

هزینه جراحی لیفت بازو

۳۵ میلیون تومان

*هزینه گن لیپوماتیک ران نیز حدود ۱-۲ میلیون تومان است.

*سایر هزینه های جانبی نیز نهایتاً ۱ میلیون تومان است.

*برای اطلاع دقیق از هزینه عمل، لطفا عکس ارسال کنید.

لیفت بازو با نخ

بافت های عمده تشکیل‌دهنده‌ی پستان آقایان، چربی و بافت توده ای به اسم فیبروگلندولار است. ما در این عمل ابتدا طی فرایندی چربی‌های موجود در سینه را بطور کامل ساکشن می کنیم. در مرحله بعد با برش تقریباً نیم‌دایره از بالای سینه بافت فیبروگلندولار را با جراحی خارج می‌کنیم. توجه کنید که بافت فیبروگلندولار بسیار سفت و سخت است و دستگاه ساکشن قادر به خارج سازی کامل آن نیست. پس از این مرحله، لایه‌های زیرین پستان را بازسازی و سپس لیفت می‌کنیم.

لیفت بازو با لیزر

همان گونه که از نام آن پیداست، در این روش از لیزرهای مخصوص جهت زیباتر شدن بازوها استفاده می‌شود. این روش مزایایی از قبیل عدم تماس مستقیم ابزار جراحی با پوست را دارد. در واقع این مزیت باعث می‌شود تا زخم‌هایی بر روی بازو پیدا نشود. بااین‌حال از بزرگ‌ترین معایب آن همانند لیفت بازو با نخ، ماندگاری کوتاه‌مدت آن است.

 

 
 

 

 

نکته: باتوجه‌به نظر آقای دکتر مرادیان، بهترین روش برای رفع شلی و افتادگی بازو، جراحی براکیوپلاستی است. در واقع لیفت بازو بیشترین ماندگاری را در بین انواع روش های لیفت بازو دارد. در مجموع می‌توان گفت افرادی که دچار افتادگی در بازوهایشان هستند تنها راه‌حل قطعی و سریع برای بهبودبخشیدن وضعیت ظاهری بازوهایشان، فقط و فقط جراحی است.

نکاتی مهم درباره جراحی لیفت بازو

هرچه قدر نسبت به یک جراحی آگاهی بیشتری داشته باشید بهتر می‌توانید به لحاظ روحی آماده انجام آن شوید. از همین رو در این بخش سعی کردیم تا یک سری مسائل مربوط جراحی لیفت بازو را بیان کنیم. این نکات مهم شامل عبارات زیر است:

 • زمان جراحی لیفت بازو بین ۲ الی ۳ ساعت بوده و با بیهوشی عمومی انجام می‌شود.
 • این جراحی نیاز به بستری در بیمارستان یا کلینیک ندارد. افراد ۲ ساعت بعد از جراحی می‌توانند ترخیص شوند.
 • در این جراحی هم همانند لیپوماتیک بازو، باید از گن مخصوص استفاده شود.
 • اگر دوخت ناحیه جراحی شده بادقت تمام انجام شود و مراقبت‌های بعد از آن رعایت شود می‌توان تخمین زد که این برش و دوخت تا ۷۰% قابل محوشدن است.
 • بعد از حدود یک سال می‌توان با انجام لیزرهای مخصوص رد بخیه را به طور کامل از بین برد.
 • نقاهت اولیه این جراحی به مدت یک هفته طول می‌کشد. بعد از اتمام هفته اول، شخص بهبودی نسبی خود را به دست می‌آورد و هر چقدر شخص کمتر به ناحیه فشار وارد کند باعث بهتر جوش‌خوردن بخیه‌ها می‌شود.
 • دردهای بعد از جراحی به‌راحتی با مسکن قابل‌کنترل است.
 • به مدت چند روز پس از جراحی بهتر است رانندگی نکنید.

*توجه: حداقل پس از یک هفته از عمل لیفت بازو بهتر است رانندگی نکنید.

پرسش و پاسخ در مورد ژنیکوماستی

برخی مواقع سطح افتادگی پوست پایین‌تر از حد معمول است. از همین رو به برش‌های کوچکی به جهت صاف‌کردن بازوها نیاز است. این مدل از براکیوپلاستی را با عنوان مینی لیفت بازو می‌شناسند. در این روش ابتدا یک برش کوچک در زیر بغل ایجاد می‌شود. سپس با استفاده از دستگاه‌های لیپوساکشن، چربی‌های پوست افتاده، کشیده شده و بدین ترتیب در نهایت شاهد صاف‌شدن پوست‌ها هستیم.

کاهش وزن شدید در نهایت منجر به ایجاد پوستی شل در ناحیه بازوها می‌شود. از همین رو افرادی که دست به جراحی‌های کاهش وزن زده‌اند یا به‌صورت طبیعی وزن خود را کم کرده‌اند، مستعدترین افراد برای انجام براکیوپلاستی هستند. وجود التهاب و زخم بر روی دست‌ها نیز می‌تواند منجر به اقدام افراد جهت انجام لیفت بازو شود.

درد ناشی از براکیوپلاستی قابل‌تحمل است. در واقع معمولاً پزشکان جراح به‌منظور کنترل آن مسکن‌هایی را برای افراد تجویز می‌کنند. همچنین می‌توان اشاره کرد که درد خفیف ناشی از جراحی تنها تا یک هفته با شخص جراحی شده همراه است. در این یک هفته معمولاً افراد باید از انجام فعالیت‌های سنگین اجتناب کنند.

مدت‌زمان لازم برای عمل براکیوپلاستی معمولاً دو الی سه ساعت است. بااین‌حال می‌توان اشاره کرد که این امر به نوع جراحی لیفت بازو نیز بستگی دارد. به طور مثال می‌توان گفت که مدت‌زمان انجام لیفت بازو با لیزر می‌تواند با براکیوپلاستی متفاوت باشد.

این جراحی عموماً جزء عمل‌های بی‌خطر به‌حساب می‌آید. بااین‌حال امروزه ما می‌دانیم که تمامی جراحی‌های موجود در جهان می‌توانند خطرات و عوارضی را نیز به دنبال داشته باشند. عوامل گوناگونی می‌تواند احتمال ایجاد عوارض را افزایش دهد. از جمله این عوامل می‌توان به افزایش سن، میزان وزنی که ازدست‌داده‌اید و مهارت جراح شما اشاره کرد. از جمله عوارضی که می‌تواند به وجود بیاید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تأخیر زیاد در بهبود بخیه و زخم‌های حاصل از جراحی
 • عفونت
 • خون‌ریزی بیش از حد
 • ایجاد التهاب و زخم
 • آسیب به اعصاب نزدیک ناحیه دست
 • ایجاد عوارضی در اثر بیهوشی
 • باقی‌ماندن درد ناشی از جراحی در مدت‌زمان طولانی
 • تنگی نفس یا درد ناگهانی در قفسه سینه
 
 

 

 

نیاز به راهنمایی دارید؟
سوالات خود را از ما بپرسید:

مشاورین متخصص ما آماده پاسخگویی به شما هستند.