تصویر اسلایدر لیفت شقیقه | الوجراح

جراحی لیفت شقیقه

آناتومی و فرم چشم‌ها، پلک‌ها و ابرو‌ها و نواحی اطراف آن، بیشترین تاثیر را در زیبایی و جذابیت چهره افراد دارد. به همین دلیل بانوان به زیبایی این ناحیه از صورتشان توجه ویژه‌ای دارند و به کمک لوازم آرایشی سعی می‌کنند، زیبایی و طراوت آن را هرچه بیشتر به نمایش بگذارند.

این زیبایی در حالی به بهترین شکل ممکن نمایان می شود که اجزای واقع در یک سوم بالایی صورت یعنی چشم‌ها، ابرو‌ها و پلک‌ها در تناسب کامل نسبت به هم قرار داشته باشند. متاسفانه در اثر عوامل محیطی، افزایش سن، توجه نکردن به مراقبت‌های پوستی و عوامل ژنتیکی، ابرو‌ها و پلک‌ها به مرور زمان حالتی افتاده به خود می‌گیرند و پوست این نواحی دچار چین و چروک می‌شود. این عوارض از میزان جذابیت چهره افراد می‌کاهد و باعث می‌شود چهره‌شان مسن و پیر بنظر بیاید.

لیفت شقیقه روشی موثر برای جوانسازی صورت و بهبود و رفع افتادگی ناحیه دم ابرو‌هاست. اگر فقط در ناحیه دم ابرو‌ها دچار افتادگی هستید و پوست ناحیه شقیقه دچار چین و چروک شده است، این روش موثرترین و به صرفه‌ترین روش درمان برای شماست.

لیفت شقیقه در ترکیب با جراحی پلک یا بلفاروپلاستی، هم افتادگی ناحیه دم ابرو و هم افتادگی پلک‌ها را به صورت همزمان درمان می‌کند.

لازم است به این نکته دقت کنید که اگر تمامی قسمت‌های ابرو دچار افتادگی شده باشد، بهترین گزینه برای درمان آن، استفاده از جراحی لیفت ابرو است. تشخیص این موارد به کمک جراح و از طریق دریافت مشاوره حضوری یا آنلاین امکان پذیر است.

در ادامه توضیحات بیشتری در مورد جراحی لیفت شقیقه ارائه کرده‌ایم.

لیفت شقیقه چیست؟

لیفت شقیقه که به آن لیفت تمپورال (Temporal) هم گفته می‌شود، نوعی جراحی زیباییست که با کشیدن پوست و عضلات ناحیه شقیقه باعث رفع افتادگی انتهای‌های ابرو‌ها و رفع چین و چروک پوست در اطراف چشم می‌شود. لیفت شقیقه باعث جوان‌تر دیده شدن صورت و افزایش شادابی پوست نواحی دور چشم می‌شود.

این جراحی به دو روش قابل انجام است؛ 1-لیفت شقیقه به روش باز 2-لیفت شقیقه به روش آندوسکوپ

لیفت شقیقه به روش باز بیشترین تاثیر و ماندگاری را نسبت به روش آندوسکوپ دارد. میزان برش در این روش بیشتر است اما چون محل برش در داخل مو‌ها زده می‌شود، ردی از برش در صورت نمایان نیست. در این مقاله روش باز مورد بررسی قرا گرفته است

لیفت شقیقه برای چه کسانی مناسب است؟

لیفت شقیقه باعث بالا کشیدن و رفع افتادگی دم ابرو ها می شود و برای کسانی که نیاز به لیفت کامل ابرو ندارند گزینه مناسبی است. جلوی آینه بایستید و دم ابرو های خود را با انگشتتان به سمت بالا بکشید. در واقع لیفت شقیقه چنین تاثیری در فرم صورت دارد. این کشیدگی در فرم صورت اغلب افراد، باعث ایجاد فرمی جذاب و دلنشین می شود.

همچنین این جراحی باعث رفع چین و چروک های گوشه چشم یا اصطلاحاً خطوط پنجه کلاغی می شود.

افتادگی ابرو ها خصوصا در ناحیه انتهایی آن، باعث خواب آلود، خسته و عصبی بنظر آمدن فرد می شود. همین امر باعث کاهش جذابیت صورت فرد می شود. این افتادگی ممکن است به مرور زمان یا بصورت مادر زادی بوجود آید. برای درمان این عارضه، موثرترین روش لیفت شقیقه است.
محدودیت سنی برای انجام این عمل وجود ندارد اما بهتر است در افراد بالای 25 سال انجام شود زیرا در این افراد رشد عضلات صورت کامل شده است.

علاوه بر مواردی که در بالا عنوان شد، ممکن است تقارن ابروها در برخی افراد به دلایلی مانند تصادف، بهم خورده باشد. با انجام جراحی لیفت شقیقه تا حد خیلی زیادی می‌توان این مشکل را حل کرد و این عدم تقارن را تا حد خیلی زیادی درمان نمود.

آیا نتیجه جراحی لیفت شقیقه دائمی است | الو جراح

آیا نتیجه لیفت شقیقه دائمی است؟

میزان ماندگاری لیفت شقیقه ارتباط مستقیمی با روش جراحی دارد. در کل، ماندگاری روش‌هایی مانند لیفت با نخ یا اندوتاین نسبت به روش‌های لیفت با جراحی باز بسیار کمتر و ریسک بازگشت آن‌ها زیاد است.

میزان ماندگاری لیفت شقیقه با جراحی نیز بستگی به این دارد که جراح کدام لایه از صورت را لیفت کند. اگر جراح فقط پوست را کشیده باشد، طبیعتا میزان ماندگاری کم خواهد بود.

ایده‌آل‌ترین حالت این است که جراح عضله‌های ناحیه شقیقه را نیز به همراه پوست لیفت کند. در این صورت جراحی بیشترین ماندگاری را خواهد داشت.

گذر زمان ممکن است در نتیجه جراحی تاثیر گذار باشد، زیرا با گذشت زمان عضلات مقداری از قدرت خود را از دست می‌دهند اما توجه کنید این به معنای بازگشت به حالت قبل نیست. در واقع نتیجه لیفت شقیقه با شما پیر خواهد شد.

مشاوره

برای دریافت مشاوره غیر‌حضوری با ما در ارتباط باشید!

واتس آپ
تماس تلفنی

مزایای جراحی لیفت شقیقه

 • نتیجه جراحی فورا قابل مشاهده است و خطوط کنار چشم را تا حد زیادی از بین می‌برد.
 • کیفیت و ماندگاری این روش جراحی (روش باز)، در مقایسه با سایر روش‌ها بالا است.
 • احتمال خارش و عفونت‌های ناشی از جراحی بسیار پایین است.
 • برش جراحی در داخل موها و به صورت برشی ظریف زده می‌شود. به همین دلیل ردی از محل جراحی در صورت باقی نمی‌ماند.
 • احتمال هماتوم و جمع شدن خونابه بسیار پایین است.
 • این جراحی دوره نقاهت کوتاه‌تر و سبک‌تری نسبت به لیفت کامل ابرو دارد.
 • این جراحی نسبت به سایر روش‌های لیفتینگ ابرو نظیر تاتو، تزریق ژل و بوتاکس مقرون به صرفه‌تر است، چراکه نیاز به تکرار جراحی نیست و صرفاً در یک جلسه انجام می‌شود و نتیجه به مراتب ماندگار‌تری دارد.
 • با توجه به لیفت یک سوم انتهایی ابرو، این جراحی می‌تواند تاثیر مثبتی در سبک‌تر شدن پلک‌ها داشته باشد.
مزایای جراحی لیفت شقیقه
نحوه برش در جراحی لیفت شقیقه | الوجراح

روش جراحی

لیفت شقیقه به روش باز را می‌توان هم با بیهوشی و هم با خواب مصنوعی انجام داد.

در این جراحی برش هایی به طول 5 الی 8 سانتی‌متر در قسمت بالای گوش در دو طرف سر و در داخل موها زده می‌شود. جراح با باز کردن پوست و رسیدن به عضلات ناحیه شقیقه نسبت به لیفت کردن آ‌نها اقدام می‌کند.

(این جراحی اگر توسط جراح با تجربه انجام شود آسیبی به فولیکول‌های مو وارد نمی‌شود).

جراح توسط نخ‌های دائمی قسمت شقیقه و دُم ابرو را کشیده و فیکس می‌شوند. میزان بالا بردن ابروها بستگی به درخواست فرد دارد. بعد از کشیدن و لیفت قسمت شقیقه و ابرو، محل برش بخیه می‌شود.

بخیه‌هایی که در این جراحی استفاده می‌شود، از نوع جذبی هستند و به مرور زمان بطور کامل بهبود می‌یابند و نشانه‌ای از محل برش باقی نمی‌ماند.

لیفت شقیقه و مراقبت‌های پس از جراحی

 • از آنجایی که جراحی لیفت شقیقه جراحی نسبتاً سبکی به حساب می‌آید، دوره نقاهت کوتاه‌تری دارد.
 • پس از جراحی نیازی به بستری شدن ندارید و چند ساعت بعد از جراحی می‌توانید مرخص شوید.
 • بهتر است در روزهای اول از پوزیشن نیمه نشسته جهت استراحت استفاده کنید تا از فشار در ناحیه سر کاسته شود، چرا که این امر کمک شایانی به کاهش تورم در ناحیه سر می‌کند .
 • ممکن است در روزهای اول اطراف چشم و و در قسمت پیشانی دچار کبودی و ورم متوسط شوید که استفاده از کمپرس یخ در ۲۴ ساعت اول توصیه می شود. لازم به ذکر است که از گذاشتن مستقیم یخ بر روی موضع جراحی باید خودداری نمایید و حتماً در کیسه پلاستیکی یا بر روی پارچه از کمپرس یخ استفاده نمایید.
 • حدود یک هفته بعد از جراحی به راحتی می‌توانید به کار‌های روزمره خود برسید و اگر شاغل هستید در محل کار خود حاضر شوید.
 • بخیه‌ها پس از یک هفته کشیده می‌شوند.
مراقبت های جراحی لیفت شقیقه

لیفت شقیقه و عوارض آن

شایع‌ترین عارضه این جراحی، تورم و کبودی اطراف چشم است که پس از حدود یک ماه این علائم به طور کامل مرتفع می‌شوند. بنابراین لازم است هفته اول بیشتر در خانه باشید و استراحت کنید.

نکته‌ای که حتماً باید به آن توجه داشته باشید این است که معمولاً با افزایش سن افراد دچار افتادگی پلک می‌شوند، بنابراین اگر هم دچار افتادگی ابرو هستید و هم افتادگی پلک، توصیه می‌کنیم برای اینکه بهترین نتیجه حاصل شود، همزمان با انجام جراحی لیفت شقیقه، جراحی پلک یا همان بلفاروپلاستی را نیز انجام دهید.

نتیجه یک ماه بعد از جراحی لیفت شقیقه

میخوام تصاویر بیشتری را ببینم:

گالری لیفت شقیقه
مشاوره

برای دریافت مشاوره غیر‌حضوری با ما در ارتباط باشید!

واتس آپ
تماس تلفنی
مشاوره می خوام! (WhatsApp)