عمل سانترال لب

بعد از چشم‌ها، این لب‌ها هستند که بیشترین نقش را در زیبایی و جذابیت صورت ایفا می‌کنند.

یکی از اجزای صورت که بیشترین تاثیر را در زیبایی صورت دارد، لب‌ها هستند. لیفت سانترال لب یکی از روش‌هایی است که به کمک آن می‌توان به زیباسازی لب‌ها کمک کرد.

پر تکرار ترین سوالات درباره عمل سانترال لب

۰۱هزینه‌های عمل سانترال لب چقدر است؟

۰۲مهم‌‌ترین معیار‌ انتخاب جراح سانترال لب چیست؟

لیلا رنجبر

بهجو عمل سانترال لب

تاثیر عمل، بعد از چند روز به طور کامل خودش رو نشون داد. فرم الان لب‌هام رو خیلی دوست دارم.

عمل موفق سانترال لب
+ ۱

درخواست مشاوره
رایگان جراحی

پزشک جراح سانترال لب

دکتر فرید مرادیان

دکتر فرید مرادیان متخصص جراحی عمومی و همچنین فوق تخصص جراحی سینه و سرطان با بیش از ۱۷ سال تجربه جراحی موفق است.
ایشان از جمله جراحان زبردست و ماهر در زمینه تخصصی خود هستند.

گالری جراحی سانترال لب

در این بخش تصاویر مربوط به نتایج عمل سانترال لب را می‌توانید مشاهده کنید.

توضیحات دکتر فرید مرادیان درمورد نحوه عمل سانترال لب

ویدئو عمل سانترال لب

نحوه انجام عمل سانترال لب

عمل سانترال لب، پیچیدگی‌های خاص خود را دارد. مهارت جراح در تعیین کیفیت نهایی عمل تاثیر مستقیم دارد. در این ویدیو در مورد نحوه انجام عمل سانترال لب توضیح داده‌ایم.

عمل سانترال لب چیست؟

لیفت سانترال لب عملی سبک به حساب می‌آید که به کمک آن می‌توان فاصله لب و بینی را کاهش داده و باعث افزایش میزان شوی مخاطی لب بالا شد.

در این روش، جراح به وسیله برشی ظریف در ناحیه زیر بینی، مقداری از پوست بین لب و بینی را در حد چند میلیمتر برداشته و سپس دو طرف برش را به هم می‌رساند و بخیه می‌زند. این امر باعث کاهش فاصله لب و بینی و کشیده شدن لب به سمت بالا می‌شود. حاصل این بالا کشیده شدن یا لیفت، افزایش میزان شوی مخاطی لب‌ها است.

جراحی سانترال لب در بین جوانان طرفدار بسیاری دارد و بسیاری از افراد برای استفاده از مزایای این عمل اقدام به جراحی می‌کنند. در ادامه به کاربردهای اصلی جراحی سانترال لب می‌پردازیم. سپس نحوه انجام جراحی و نکاتی که لازم است بدانیم را بیشتر بررسی می‌کنیم.

هزینه عمل سانترال لب

۱۵ میلیون تومان

هزینه‌های جانبی عمل فقط شامل خرید دارو است که مبلغ آن ناچیز است.

برای اطلاع دقیق از هزینه، لطفا با فاصله مناسب از نمای رو به رو نیم رخ عکس گرفته و برای ما در واتساپ ارسال کنید.​

۶ کاربرد اصلی سانترال لب

۱. هالیوودی کردن لبخند

لبخند هالیوودی یکی از رازهای جذابیت چهره ستارگان سینماست. اگر به چهره ستارگانی مانند نیکول کیدمن یا لیلا حاتمی دقت کنید، متوجه وجود فاصله‌ای کم بین لب‌های بالا و پایین آن‌ها می‌شوید، که در هنگام لبخند زدن باعث می‌شود تا قسمتی از دندان‌هایشان دیده شود. این نوع لبخند به لبخند هالیوودی مشهور است.

به کمک لیفت سانترال لب که وظیفه آن بالا کشیدن بخش میانی لب بالاست، می‌توان این نوع لبخند را به راحتی به وجود آورد.

۲. جوانسازی لب

همانطور که در بخش قبلی گفته شد، باریک بودن لب‌ها حالتی مسن به چهره می‌دهد. در افراد میانسال با گذشت زمان، لب‌ها ضخامت خود را از دست می‌دهند و فاصله‌ بین لب و بینی بیشتر می‌شود.

به کمک عمل سانترال لب می‌توان باریک بودن لب‌ها را درمان کرد که این امر به چهره حالتی جوان و شاداب می‌دهد.

۳. ضخیم کردن لب‌ها در ناحیه میانی

به کمک سانترال لب شو یا پروجکشن ناحیه مرکزی لب‌ها افزایش پیدا می‌کند. کسانی که می‌خواهند فقط لب‌هایشان در ناحیه مرکزی ضخیم‌تر شود، می‌توانند از لیفت سانترال لب بهره ببرند.

نیاز به راهنمایی دارید؟
سوالات خود را از ما بپرسید:

مشاورین متخصص ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

۴. کم کردن فاصله لب و بینی

عوامل زیادی در میزان جذابیت صورت تأثیر می‌گذارد. یکی از این عوامل فاصله لب و بینی است. فاصله زیاد لب و بینی باعث بهم ریختن تناسب اجزای صورت شده و از جذابیت صورت می‌کاهد. اگر فاصله لب و بینی تان زیاد است، به کمک لیفت سانترال لب می‌توان این فاصله را اصلاح کرد.

۵. از بین بردن چین‌های بین لب و بینی

در بعضی افراد دیده می‌شود که هنگام خندیدن و لبخند زدن خطی افقی بین لب و بینی آنها ایجاد می‌شود. یکی دیگر از کاربردهای سانترال لب اصلاح و از بین بردن این چین و چروک‌های افقی است.

۶. اصلاح زاویه بین لب و بینی

برخی از کسانی که عمل بینی انجام داده‌اند و نوک بینی شان به سمت بالا تغییر زاویه داده است، دچار این مشکل هستند. تغییر زاویه نوک بینی به سمت بالا، باعث افزایش زاویه بین لب و بینی می‌شود. این افزایش زاویه تاثیر منفی بر چهره فرد می‌گذارد. به وسیله لیفت سانترال لب می‌توان این زاویه را نیز اصلاح نمود.

الوجراح را در اینستاگرام دنبال کنید.

برای مشاهده نتایج جراحی به صفحه اینستاگرام الو جراح مراجعه کنید.

روش جراحی سانترال لب

عمل سانترال لب عملی سبک به حساب می‌آید و به وسیله بی‌حسی انجام می‌شود کل مدت زمان جراحی ۴۵ دقیقه طول می‌کشد. این جراحی به صورت سرپایی انجام شده و نیازی به بستری در کلینیک یا بیمارستان ندارد و بهجو بعد از اتمام عمل می‌تواند مرخص شده و به منزل برگردد.

جراح با اندازه‌گیری و محاسبات دقیق، میزان برش لازم را محاسبه و علامت می‌گذارد. برش در ناحیه زیرین سوراخ و پایه‌های بینی زده می‌شود. جراح پوست اضافی را برداشته و سپس اطراف ناحیه برش را بهم رسانده و بخیه می‌زند.

بخیه به کمک میکروسکوپ‌های مخصوص اتاق عمل و با ظریف‎‌ترین نخ‌های بخیه زده می‌شود تا ردی از محل آن باقی نماند.

بیشتر بخوانید: مراقبت عمل سانترال لب

اقدامات قبل از عمل سانترال لب

قبل از عمل سانترال لب، اقداماتی وجود دارد که انجام آن‌ها الزامی است. این اقدامات شامل موارد زیر است:

در روز جراحی حتما فردی را به عنوان همراه در کنار خود داشته باشید. محیط خانه را برای دوران ریکاوری آماده کنید، زیرا تا چند روز نباید کار سنگین انجام دهید.

نیاز به راهنمایی دارید؟
سوالات خود را از ما بپرسید:

مشاورین متخصص ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

عوارض عمل لیفت سانترال لب

جراحی سانترال لب عوارض بسیار کمی دارد. این جراحی هیچ گونه خونریزی درد یا کبودی در فاصله لب و بینی ایجاد نمی‌کند.

لب‌ها بعد از جراحی ورم خواهند داشت که امری طبیعی است و به مرور زمان بعد از گذشت چند روز کاملا رفع می‌شود.

اگر جراحی که برای انجام عمل سانترال لب انتخاب کرده‌اید مهارت و تجربه کافی نداشته باشد، ممکن است عوارض زیر برای شما به وجود آید:

  • باقی ماندن رد بخیه‌ها و محل برش
  • بالا بردن بیش از حد لب به سمت بالا و نمایان شدن بیش از حد دندان‌ها

برای جلوگیری از عوارض ذکر شده در بالا، در انتخاب جراح برای عمل سانترال لب بسیار دقت کنید.

اگر هدف شما از جراحی، افزایش ضخامت لب در تمامی نواحی آن است، روش لیفت سانترال لب برای شما مناسب نیست، زیرا این روش فقط باعث افزایش ضخامت ناحیه میانی لب می‌شود. دیگر روش‌های جراحی لب مانند جراحی لب با گرفت می‌تواند گزینه بهتری برای شما باشد.

پرسش و پاسخ در مورد عمل سانترال لب

یکی از مسائلی که می‌تواند بر زیبایی لب‌ها تأثیرگذار باشد، فاصله لب و بینی و میزان شوی مخاطی لب‌هاست. شوی مخاطی لب به قسمت قرمز رنگ لب گفته می‌شود که قابل رویت است.

وجود تناسب بین اجزای صورت لازمه داشتن صورتی زیباست. فاصله لب و بینی و تناسب آن با سایر اجزای صورت باعث زیباتر دیده شدن لب‌ها و بینی می‌شود.

فاصله لب و بینی در حالت استاندارد حدوداً بین ۱۲ تا ۱۵ میلیمتر است. اگر این فاصله از مقدار استاندارد بیشتر باشد، تأثیر منفی بر زیبایی صورت می‌گذارد.

برخی دیگر از افراد با مشکل باریک بودن لب‌هایشان خصوصاً در ناحیه مرکزی لب‌ها مواجه هستند. این مسئله باعث می‌شود که چهره فرد حالتی سال‌خورده و پیر به خود بگیرد و طراوت و شادابی لازم را نداشته باشد.

برخی افراد به صورت ژنتیکی با مشکل ذکر شده، مواجه هستند و برخی دیگر نیز با گذشت زمان و افزایش سن دچار باریک شدن لب‌ها و افزایش فاصله بین لب و بینی می‌شوند. بهترین روش درمان این مسئله لیفت سانترال لب یا بالا کشیدن بخش مرکزی لب است.

نیاز به راهنمایی دارید؟
سوالات خود را از ما بپرسید:

مشاورین متخصص ما آماده پاسخگویی به شما هستند.