سانترال لب چیست

لیفت سانترال لب چیست

در این مطلب به این نکته خواهیم پرداخت که لیفت سانترال لب چه تاثیری در زیبایی چهره فرد دارد، سانترال لب چگونه انجام شده و برای چه کسانی مناسب است. صورت انسان از اجزای مختلفی تشکیل شده است. لب‌ها یکی از مهمترین اجزای صورت هستند که تاثیر بسزایی در زیبایی آن دارند. بعد از چشم‌ها، این لب‌ها هستند که بیشترین نقش را در زیبایی و جذابیت صورت بازی می‌کنند. به همین دلیل همواره بانوان با روش‌های مختلفی سعی در زیبا‌سازی لب‌های خود دارند. لیفت سانترال لب یکی از روش‌هایی است که به کمک آن می‌توان به زیباسازی لب‌ها کمک کرد.

فاصله زیاد لب و بینی

گاهی دیده می‌شود که در برخی افراد، لب‌ها دارای نقص‌هایی هستند؛ مانند باریک بودن لب ها، لاغر بودن و نداشتن حجم، فاصله زیاد لب و بینی. هر کدام از این عارضه‌ها را می‌توان به کمک روش‌های درمانی خاص درمان کرد. در این مطلب به عمل سانترال لب و کاربردهای آن در زیباسازی لب‌ها پرداخته‌ایم.

یکی از مسائلی که می‌تواند بر زیبایی لب‌ها تأثیرگذار باشد، فاصله لب و بینی و میزان شوی مخاطی لب‌هاست. شوی مخاطی لب به قسمت قرمز رنگ لب گفته می‌شود که قابل رویت است. وجود تناسب بین اجزای صورت لازمه داشتن صورتی زیباست. فاصله لب و بینی و تناسب آن با سایر اجزای صورت باعث زیباتر دیده شدن لب‌ها و بینی می‌شود.

فاصله لب و بینی در حالت استاندارد حدوداً بین 12 تا 15 میلی‌متر است. اگر این فاصله از مقدار استاندارد بیشتر باشد، تأثیر منفی بر زیبایی صورت می‌گذارد.

برخی دیگر از افراد با مشکل باریک بودن لب‌هایشان خصوصاً در ناحیه مرکز لب‌ها مواجه هستند. این مسئله باعث می‌شود که چهره فرد حالتی سال‌خورده و پیر به خود بگیرد و طراوت و شادابی لازم را نداشته باشد.

برخی افراد به صورت ژنتیکی با مشکل ذکر شده، مواجه هستند و برخی دیگر نیز با گذشت زمان و افزایش سن دچار باریک شدن لب‌ها و افزایش فاصله بین لب و بینی می‌شوند. بهترین روش درمان این مسئله لیفت سانترال لب یا بالا کشیدن بخش مرکزی لب است.

نحوه علامت گذاری برای جراحی سانترال لب
جراحی سانترال لب و محل بخیه های آن در زیر بینی

عمل سانترال لب چیست

لیفت سانترال لب عملی سبک به حساب می‌آید که به کمک آن می‌توان فاصله لب و بینی را کاهش داده و باعث افزایش میزان شوی مخاطی لب بالا شد.

در این روش، جراح به وسیله برشی ظریف در ناحیه زیر بینی، مقداری از پوست بین لب و بینی را در حد چند میلیمتر برداشته و سپس دو طرف برش را به هم می‌رساند و بخیه می‌زند. این امر باعث کاهش فاصله لب و بینی و کشیده شدن لب به سمت بالا می‌شود. حاصل این بالا کشیده شدن یا لیفت، افزایش میزان شوی مخاطی لب‌ها است.

جراحی سانترال لب در بین جوانان طرفدار بسیاری دارد و بسیاری از افراد برای استفاده از مزایای این عمل اقدام به جراحی می‌کنند. در ادامه به کاربردهای اصلی جراحی سانترال لب می‌پردازیم. سپس نحوه انجام جراحی و نکاتی که لازم است بدانیم را بیشتر بررسی می‌کنیم.

برای دریافت مشاوره غیر‌حضوری با ما در ارتباط باشید!

6 کاربرد اصلی سانترال لب

1. هالیوودی کردن لبخند

لبخند هالیوودی یکی از رازهای جذابیت چهره ستارگان سینماست. اگر به چهره ستارگانی مانند نیکول کیدمن یا لیلا حاتمی دقت کنید، متوجه وجود فاصله‌ای کم بین لب های بالا و پایین آن‌ها می‌شوید، که در هنگام لبخند زدن باعث می‌شود تا قسمتی از دندان‌هایشان دیده شود. این نوع لبخند به لبخند هالیوودی مشهور است.

به کمک لیفت سانترال لب که وظیفه آن بالا کشیدن بخش میانی لب بالاست، می‌توان این نوع لبخند را به راحتی به وجود آورد.

2. جوانسازی لب

همانطور که در بخش قبلی گفته شد، باریک بودن لب‌ها حالتی مسن به چهره می‌دهد. در افراد میانسال با گذشت زمان، لب‌ها ضخامت خود را از دست می‌دهند و فاصله‌ بین لب و بینی بیشتر می‌شود.

به کمک عمل سانترال لب می‌توان باریک بودن لب‌ها را درمان کرد که این امر به چهره حالتی جوان و شاداب می‌دهد.

3. ضخیم کردن لب‌ها در ناحیه میانی

به کمک سانترال لب شو یا پروجکشن ناحیه مرکزی لب‌ها افزایش پیدا می‌کند. کسانی که می‌خواهند فقط لب‌هایشان در ناحیه مرکزی ضخیم‌تر شود، می‌توانند از لیفت سانترال لب بهره ببرند.

تاثیر عمل سانترال لب در هالیوودی کردن لبخند
کم کردن فاصله لب و بینی

4. کم کردن فاصله لب و بینی

عوامل زیادی در میزان جذابیت صورت تأثیر می‌گذارد. یکی از این عوامل فاصله لب و بینی است. فاصله زیاد لب و بینی باعث بهم ریختن تناسب اجزای صورت شده و از جذابیت صورت می‌کاهد. اگر فاصله لب و بینی تان زیاد است، به کمک لیفت سانترال لب می‌توان این فاصله را اصلاح کرد.

5. از بین بردن چین‌های بین لب و بینی

در بعضی افراد دیده می‌شود که هنگام خندیدن و لبخند زدن خطی افقی بین لب و بینی آنها ایجاد می‌شود. یکی دیگر از کاربردهای سانترال لب اصلاح و از بین بردن این چین و چروک‌های افقی است.

6. اصلاح زاویه بین لب و بینی

برخی از کسانی که عمل بینی انجام داده‌اند و نوک بینی شان به سمت بالا تغییر زاویه داده است، دچار این مشکل هستند. تغییر زاویه نوک بینی به سمت بالا، باعث افزایش زاویه بین لب و بینی می‌شود. این افزایش زاویه تاثیر منفی بر چهره فرد می‌گذارد. به وسیله لیفت سانترال لب می‌توان این زاویه را نیز اصلاح نمود.

برای دریافت مشاوره غیر‌حضوری با ما در ارتباط باشید!

عمل سانترال لب

عمل سانترال لب با بیحسی انجام می‌شود؟

عمل سانترال لب عملی سبک به حساب می‌آید و به وسیله بی‌حسی انجام می‌شود کل مدت زمان جراحی ۴۵ دقیقه طول می‌کشد. این جراحی به صورت سرپایی انجام شده و نیازی به بستری در کلینیک یا بیمارستان ندارد و بهجو بعد از اتمام عمل می‌تواند مرخص شده و به منزل برگردد.

روش جراحی سانترال لب

جراح با اندازه‌گیری و محاسبات دقیق، میزان برش لازم را محاسبه و علامت می‌گذارد. برش در ناحیه زیرین سوراخ و پایه‌های بینی زده می‌شود. جراح پوست اضافی را برداشته و سپس اطراف ناحیه برش را بهم رسانده و بخیه می‌زند.

بخیه به کمک میکروسکوپ‌های مخصوص اتاق عمل و با ظریف‎ترین نخ‌های بخیه زده می‌شود تا ردی از محل آن باقی نماند.

روش جراحی لیفت سانترال لب
مراقبت بعد از عمل سانترال لب

مراقبت بعد از عمل سانترال لب

بعد از انجام جراحی سانترال لب، نیازی به استراحت مطلق ندارید و می‌توانید به کارهای روزمره خود برسید.

لازم است تا چند روز بعد از جراحی محل جراحی را با آب و صابون بچه شستشو داده شده و به طور مرتب از پماد‌های تجویز شده استفاده کنید تا رطوبت محل جراحی حفظ شود.

10 روز بعد از جراحی بخیه‌ها کشیده می‌شود.

بهتر است تا چند ساعت بعد از جراحی زیاد صحبت نکنید یا نخندید تا به عضله‌های ناحیه لب و بینی فشار وارد نشود. اگر فشاری به این ناحیه وارد شود، ممکن است که بخیه‌ها باز شود. بخیه‌های جراحی سانترال لب بسیار ظریف هستند، تا کمترین بعد از جراحی باقی نماند.

بلافاصله بعد از لیفت سانترال لب

بلافاصله بعد از اتمام جراحی ممکن است فرد احساس بی‌حسی در ناحیه لب و بینی خود کند که کاملاً طبیعی است و به مرور رفع می‌شود. همچنین ممکن است احساس کشیدگی در ناحیه لب بالای خود داشته باشد که این هم موردی طبیعی است و به مرور زمان رفع خواهد شد.

عوارض عمل سانترال لب

جراحی سانترال لب عوارض بسیار کمی دارد. این جراحی هیچ گونه خونریزی درد یا کبودی در فاصله لب و بینی ایجاد نمی‌کند. لب‌ها بعد از جراحی ورم خواهند داشت که امری طبیعی است و به مرور زمان بعد از گذشت چند روز کاملا رفع می‌شود.

اگر جراحی که برای انجام عمل سانترال لب انتخاب کرده‌اید مهارت و تجربه کافی نداشته باشد، ممکن است عوارض زیر برای شما به وجود آید:

  • باقی ماندن رد بخیه‌ها و محل برش
  • بالا بردن بیش از حد لب به سمت بالا و نمایان شدن بیش از حد دندان‌ها.

برای جلوگیری از عوارض ذکر شده در بالا، در انتخاب بهترین جراح برای عمل سانترال لب بسیار دقت کنید.

عوارض عمل سانترال لب

توجه!

اگر هدف شما از جراحی، افزایش ضخامت لب در تمامی نواحی آن است، روش لیفت سانترال لب برای شما مناسب نیست، زیرا این روش فقط باعث افزایش ضخامت ناحیه میانی لب می‌شود. دیگر روش‌های جراحی لب مانند جراحی لب با گرفت می‌تواند گزینه بهتری برای شما باشد.

عکس سانترال لب

عکس جراحی سانترال لب الو جراح
نتیجه جراحی سانترال لب

مشاهده عکس سانترال لب ؛ دکمه زیر را فشار دهید:

برای دریافت مشاوره غیر‌حضوری با ما در ارتباط باشید!