عمل لیپوماتیک شکم و پهلو

تناسب‌اندام مسئله‌ای است که همه ما دوست داریم تا بدان دست یابیم.

خوشبختانه علم پزشکی و جراحی زیبایی به‌قدری پیشرفت کرده که می‌توان در سریع ترین زمان به اندام ایده‌آل مدنظرمان دست یابیم. از جمله این جراحی‌ها می‌توان به لیپوماتیک شکم و پهلو اشاره کرد. لیپوماتیک شکم در واقع همان گونه که از نام آن پیداست موجب بهبود اندام در ناحیه شکم می‌شود. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر درباره عمل لیپوماتیک شکم بدانید.

 
 

 

 

پر تکرار ترین سوالات درباره لیپوماتیک شکم

۰۱هزینه‌های عمل لیپوماتیک شکم چقدر است؟

۰۲مراقبت‌های پس از عمل پیکرتراشی چیست؟

۰۳آیا لیپوساکشن شکم و پهلو نیاز به بیهوشی دارد؟

نظر زیباجویی که در الو جراح عمل لیپوماتیک شکم انجام داده است

نگین میرازیی

مراجع جراحی لیپوماتیک شکم

داشتم لحظه شماری میکردم برای این عمل..خدا خیرتون بده و ممنونم از تیم پاسخگویی خیلی خیلی خوبتون 🙂

عمل موفق لیپوماتیک
+ ۰

درخواست مشاوره
رایگان جراحی

پزشک جراح لیپوماتیک شکم

دکتر فرید مرادیان

دکتر فرید مرادیان متخصص جراحی عمومی و همچنین فوق تخصص جراحی با بیش از ۱۷ سال تجربه جراحی موفق است.
ایشان از جمله جراحان زبردست و ماهر در زمینه تخصصی خود هستند.

 
 

 

 

عکس عمل لیپوماتیک شکم

مجموعه ای از تصاویر قبل و بعد از عمل لیپوماتیک شکم بهجویانی که در مجموعه الو جراح عمل انجام داده اند را برای شما آورده ایم.

 
 

 

 

توضیحات دکتر فرید مرادیان درمورد نحوه عمل لیپوماتیک شکم

ویدئو لیپوماتیک

نحوه انجام عمل لیپوماتیک شکم

در این بخش جناب آقای دکتر مرادیان در رابطه بامراحل انجام عمل لیپوماتیک شکم توضیح می دهند. دعوت می کنیم تا انتهای ویدیو همراه ما باشید.

لیپوماتیک شکم و پهلو چیست؟

معضل برآمدگی شکم از جمله مباحثی است که بسیاری از افراد با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند. برخی از افراد می‌توانند با گرفتن رژیم‌های غذایی مناسب و انجام ورزش، چربی‌های اضافی ناحیه شکم را از بین ببرند. اما برخی از افراد با وجود انجام چنین فعالیت‌هایی قادر به کاهش وزن در ناحیه شکم خود نیستند.

بدین ترتیب این افراد می‌توانند به سراغ انجام لیپوماتیک شکم بروند. لیپوماتیک شکم و پهلو از جمله جراحی‌هایی است که طی آن با استفاده از لوله‌های مخصوص چربی‌های اضافی این ناحیه را خارج می‌کنند. بدین ترتیب یک شخص می‌تواند شکمی صاف و زیبا داشته باشد.

هزینه عمل لیپوماتیک شکم

۳۵ میلیون تومان

هزینه گِن لیپوماتیک ۲-۳ میلیون تومان است.

سایر هزینه های جانبی نیز نهایتاً ۱-۲ میلیون تومان است.

*برای اطلاع دقیق از هزینه عمل، لطفا عکس ارسال کنید.

مزایای انجام عمل لیپوماتیک شکم

همان‌طور که پیش‌ازاین بیان کردیم، انجام عمل لیپوماتیک به‌طورکلی دارای مزایای گوناگونی است. از همین رو توانسته رضایت بسیاری از افراد را جلب کند. از جمله مزایای انجام لیپوماتیک شکم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: 

 • دارای ایمنی بالا؛ به‌گونه‌ای که سیستم حفاظتی لوله‌های کانولا که با آن چربی‌ها را می‌کشند، مانع از آسیب‌زدن به بافت‌های غیرچربی شکم می‌شود.
 • کاهش احتمال بروز عوارضی مانند آمبولی به دلیل استفاده از دستگاه‌های پیشرفته
 • صاف و هموار شدن شکم در سریع ترین زمان ممکن
 • درد بسیار اندک در افراد نسبت به سایر روش‌ها که درد بیشتری را به همراه دارند.

نکته: لیپوماتیک شکم دوره نقاهت بسیار کوتاهی نسبت به سایر عمل های ساکشن چربی دارد.

لیپوماتیک شکم و پهلو برای چه افرادی مناسب است؟

جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو را نمی‌توان برای همه اشخاص انجام داد. از همین رو اگر شرایط زیر را دارید می‌توانید برای انجام عمل اقدام کنید:

افراد دارای سلولیت 

سلولیت یا عفونت بافتی از جمله بیماری‌هایی است که پوست را درگیر می‌کند. از جمله علائم آن می‌توان به ایجاد یک ناحیه قرمزرنگ و ایجاد ورم بر روی پوست اشاره کرد. از همین رو در صورت ایجاد چنین عفونتی در ناحیه پوست شکم می‌توان با استفاده از لیپوماتیک آن را از بین برد.

افراد دارای اضافه‌وزن اندک

در صورت داشتن اضافه‌وزن بیش از حد ممکن است ابتدا این جراحی خطراتی را برای شما در پی داشته باشد. از همین رو معمولاً ابتدا پزشکان سعی می‌کنند با رژیم غذایی مناسب و ورزش اندکی وزن شما را پایین آورده و سپس برای انجام جراحی اقدام کنند.

افراد دارای چاقی موضعی

چاقی موضعی در واقع نوعی از چربی بدن است که درست در زیر پوست شکم ذخیره می‌شود. بدیهی است که چنین افرادی برای انجام لیپوماتیک شکم و پهلو مناسب هستند. زیرا اصلی‌ترین کار لیپوماتیک شکم نیز برداشتن چربی‌های اضافه این ناحیه از بدن است.

 
 

 

 

انجام لیپوماتیک شکم همزمان با سایر عمل‌های زیبایی

یکی از مزیت‌های عمده‌ای که عمل لیپوماتیک شکم دارد، امکان انجام‌دادن آن با سایر روش‌های جراحی زیبایی است. در واقع برخی افراد می‌خواهند به جهت رسیدن به اندام متناسب و ایده‌آل خود جراحی‌های گوناگون را به‌صورت هم‌زمان یا در یک فاصله کوتاه‌مدت انجام دهند. برخی از عمل‌هایی که به‌منظور کاهش چربی‌های بدن انجام می‌شوند مانع از انجام دیگر عمل‌های زیبایی می‌شوند. از همین رو فراهم آمدن چنین شرایطی در جراحی‌های لیپوماتیک از مهم‌ترین مزیت‌های آن به شمار می‌آید. در ادامه به برخی از این عمل‌ها اشاره می‌کنیم:

لیپوماتیک شکم  و  ماموپلاستی

ماموپلاستی در واقع همان جراحی ترمیمی پستان است. در بانوانی که اضافه‌وزن بیش از حد دارند ممکن است پستان‌ها به شکل افتاده دیده شود. این امر می‌تواند برای بسیاری از آن‌ها ناخوشایند باشند. خوشبختانه امکان این امر وجود دارد که هم‌زمان با برداشتن چربی‌های شکم با لیپوماتیک، عمل کوچک‌کردن سینه‌ها نیز انجام شود.

لیپوساکشن شکم به همراه عمل ژنیکوماستی

برخی از مردان نیز دچار بزرگی و افتادگی سینه‌ها هستند. از همین رو این مورد می‌تواند مورد رضایت آن‌ها نباشد و در نتیجه اعتمادبه‌نفس مردان را کاهش دهد. عمل ژنیکوماستی نیز همانند ماموپلاستی به‌منظور ترمیم سینه‌ها انجام می‌شود. با این تفاوت که ژنیکوماستی مخصوص مردان است. مردانی که به‌منظور برداشتن چربی‌های ناحیه شکم با عمل لیپوماتیک اقدام می‌کنند می‌توانند هم‌زمان ژنیکوماستی را نیز انجام داده تا به اندام مدنظر خود دست یابند.

خارج کردن چربی شکم  همزمان با لیپوماتیک بازو

همان‌طور که از نام آن مشخص است، با استفاده از لیپوماتیک بازو می‌توان چربی‌های اضافی این ناحیه را برداشت. بدین ترتیب شاهد بازوهایی صاف و برجسته خواهیم بود. از همین رو لیپوماتیک یا لیفت بازو از پرتقاضاترین جراحی‌های لیپوماتیک به شمار می‌رود. خوشبختانه این امکان نیز مهیا است که همراه با لیپوماتیک شکم، عمل لیفت بازو را نیز انجام داد. بدین ترتیب افراد می‌توانند هم‌زمان به اندام مدنظر خود در بازو و شکم دست یابند.

تزریق چربی به باسن

یکی از جالب‌ترین نکاتی که می‌توان با لیپوماتیک شکم انجام داد امکان تزریق چربی برداشته از شکم به سایر نواحی بدن است. این امر به‌خصوص در مورد باسن بسیار استفاده می‌شود. شایان‌ذکر است که تزریق چربی به باسن بیشتر توسط بانوان صورت می‌گیرد.

 
 

 

 

مراحل انجام لیپوماتیک شکم و پهلو

در مجموع به‌منظور انجام لیپوماتیک شکم باید مراحل زیر را بگذرانید:

۱. بیمار ابتدا تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد. در بیهوشی عمومی، بیمار به طور کامل هوشیاری خود را از دست می‌دهد.

۲. پس از بیهوشی، جراح با استفاده از دیامتر سوراخ‌هایی را در ناحیه شکم و پهلو ایجاد می‌کند.

۳. سپس لوله‌هایی به نام کانولا را در سوراخ‌های ایجاد شده وارد می‌کنند.

۴. در این مرحله جراح با استفاده از دستگاه لیپوماتیک، اقدام به مکش چربی‌های اضافه می‌کند. (دستگاه حفاظتی لیپوماتیک به شکلی است که نمی‌تواند به بافت‌های غیر چربی آسیبی برساند. در واقع پس از مکش چربی‌ها درصورتی‌که به بافت غیر چربی برسد متوقف خواهد شد.)

۵. برای خارج کردن خونابه از درن استفاده می شود. درن ها یک هفته پس از لیپوماتیک باید در بدن بماند تا به طور کامل خونابه‌ها را خارج کند.

سخن پایانی

لیپوماتیک شکم و پهلو از جمله جراحی‌های زیبایی است که طی آن چربی‌های اضافی ناحیه شکم برداشته می‌شود. بدین ترتیب، شاهد تناسب‌اندام ایده آلی در این ناحیه هستیم. لیپوماتیک شکم با لیپوساکشن تفاوت‌هایی دارد و در مجموع روش پیشرفته‌تری به‌حساب می‌آید. عمل لیپوماتیک شکم برای افراد دارای سلولیت، افراد دارای اضافه‌وزن اندک و افراد دارای چاقی موضعی مناسب است.

ایمنی بالا، دوران نقاهت کوتاه، داشتن درد کمتر نسبت به سایر روش‌ها و… از مزیت‌های جراحی لیپوماتیک شکم است. شایان‌ذکر است که می‌توان لیپوماتیک شکم را همراه با سایر جراحی‌های زیبایی مانند ماموپلاستی، ژنیکوماستی، تزریق چربی به باسن و… انجام داد. ایجاد سوراخ‌هایی بر روی ناحیه شکم با استفاده از دیامتر، واردکردن لوله‌های کانولا در سوراخ‌های ایجاد شده، مکش چربی‌های اضافی و قراردادن لوله‌های درن به جهت خارج‌کردن خونابه‌ها، از مراحل انجام این جراحی است.

به‌منظور مشاهده نتایج لیپوماتیک شکم باید یک سری از نکات مانند نخوابیدن بر روی پهلو، عدم استحمام به مدت ۷۲ ساعت، مصرف داروهای تجویز شده و… را پس از جراحی رعایت کند. کبودی، تورم، ایجاد زخم و… از جمله عوارضی است که ممکن است به وجود بیاید. در نهایت نیز باید گفت که هزینه جراحی لیپوماتیک شکم به موارد متعددی مانند انجام آن با دیگر جراحی‌های زیبایی، میزان چربی و… بستگی دارد.

پرسش و پاسخ در مورد لیپوماتیک

بر اساس مشاهدات گوناگون می‌توان گفت که عمل لیپوماتیک شکم در مجموع روش بهتری در برابر لیپوساکشن شناخته می‌شود. با استفاده از لیپوساکشن جراحان می‌توانند با استفاده از تکنیک مکش، چربی‌های اضافه نواحی مختلف بدن را کاهش دهند. اگرچه این مدل از جراحی شباهت نزدیکی با لیپوماتیک شکم دارد اما بااین‌حال دارای تفاوت‌های جزئی هستند.

همین تفاوت‌های جزئی موجب شده تا عمل لیپوماتیک شکم بیشتر از لیپوساکشن مورد اقبال عموم مردم قرار گیرد. مهم‌ترین تفاوت میان این دو جراحی را می‌توان به داشتن عوارض بیشتر لیپوساکشن دانست. در واقع آمارهای جهانی نشان داده است که امکان ایجاد عوارض گوناگون بعد از عمل لیپوساکشن بیشتر از عمل لیپوماتیک شکم و پهلو است.

آسیب‌ بافت بدن، به‌وجودآمدن ناهمواری‌های توده‌ای در چربی‌های بدن پس از لیپوساکشن بسیار بیشتر دیده شده است. این در حالی است که در لیپوماتیک شکم به دلیل استفاده از دستگاه‌های پیشرفته‌تر کمتر می‌توانیم شاهد عوارض مختلف باشیم.

از همین رو لیپوماتیک را به‌نوعی روشی پیشرفته‌تر از لیپوساکشن می‌دانند. شایان‌ذکر است که مهارت‌های متخصصین نیز در این عمل بسیار تأثیرگذار است. درصورتی‌که عمل لیپوماتیک را نزد جراحان غیرماهر انجام دهید احتمال ایجاد عوارض مختلف بیشتر است. از همین رو باید در انتخاب جراح خود نهایت دقت را به خرج دهید.

برای اینکه نتایج عمل شما رضایت بخش باشد، باید یک سری از نکات را رعایت کنید. در واقع مراقبت‌های بعد از جراحی موجب می‌شود تا احتمال ایجاد عوارض مختلف را به کمترین درصد ممکن کاهش دهید. از جمله نکاتی که باید رعایت کنید شامل موارد زیر است:

 • به پهلو و روی شکم خود نخوابید.
 • به مدت ۱۲ ساعت پس از عمل با کمک یک همراه راه بروید.
 • از خوابیدن بیش از حد پس از جراحی اجتناب کنید. این مورد می‌تواند عوارضی را برای شما به همراه داشته باشد.
 • از گن‌های مخصوص با مشورت جراح استفاده کنید.
 • باید زخم‌های ایجاد شده را به طور مرتب پانسمان کنید. محل زخم را به طور مرتب بشویید. از نگه‌داشتن طولانی‌مدت پانسمان‌ها اجتناب کنید.
 • تا ۳ روز پس از عمل استحمام نکنید.
 • از مصرف داروهای بدون تجویز پزشک اجتناب کنید.
 • پمادهای تجویز شده را به‌صورت مرتب استفاده کنید.
 • از انجام فعالیت‌های بدنی سنگین اجتناب کنید.

مهم: توصیه های مشاورین بعد از عمل را جدی بگیرید و مو به مو اجرا کنید.

 
 

 

 

اگرچه در موارد فوق اشاره کردیم که عوارض لیپوماتیک شکم بسیار کم است اما بااین‌حال باید بدانید که این روش عاری از هرگونه عارضه نیست. در واقع تمامی عمل‌های جراحی که تا به امروز در دنیا صورت می‌گیرد ممکن است عوارضی را با خود به همراه داشته باشند. لیپوماتیک شکم نیز از این قاعده مستثنی نیست. اگرچه همان‌طور که پیش‌ازاین بیان کردیم، عوارض ایجاد شده با لیپوماتیک شکم نسبت به سایر روش‌ها مانند لیپوساکشن بسیار کمتر است. در مجموع می‌توان گفت عوارض ناشی از لیپوماتیک شکم و پهلو به شرح زیر است:
 • ایجاد تورم و کبودی
 • ایجاد زخم و کلوئید (به ایجاد گوشت برجسته در ناحیه زخم، کلوئید گفته می‌شود.)
 • بی حسی در ناحیه جراحی شده
 • تجمع مایعات(سروما) در زیر پوست بدن
 • ایجاد لخته خون(هماتوم)
 • ایجاد ناهمواری‌های پوستی
 • احتمال ایجاد واکنش‌های آلرژیک به دلیل داروی بیهوشی در برخی از افراد
 • احتمال ایجاد عفونت

نیاز به راهنمایی دارید؟
سوالات خود را از ما بپرسید:

مشاورین متخصص ما آماده پاسخگویی به شما هستند.