عمل ماموپلاستی

برای همه ما اتفاق افتاده است که برای یک‌بار هم که شده به بینی خودمان با دقت نگاه کنیم و در حالت نیم‌رخ و تمام‌رخ بینیمان را برانداز کنیم و درباره فرم آن و تغییراتی که اگر ایجاد می‌شد چقدر می‌توانست بر چهرهمان تأثیر بگذارد، فکر کنیم.

هرچند کارشناسان زیبایی سهم فرم بینی در زیبایی صورت را بیشتر از ۱۰ درصد ارزیابی نمی‌کنند اما همین ۱۰ درصد ممکن است بخش مهمی از زندگی ما را تحت تأثیر قرار دهد، به‌طوری‌که بسیاری از افراد با انجام جراحی بینی، تغییراتی زیادی را شاهد بوده‌اند.

پر تکرار ترین سوالات درباره عمل ماموپلاستی

۰۱هزینه‌های عمل ماموپلاستی چقدر است؟

۰۲مهم‌‌ترین معیار‌ انتخاب جراح ماموپلاستی چیست؟

۰۳می‌خواهم تصاویر نتایج جراحی ماموپلاستی را ببینم!

ثمین خلیلی

بهجو عمل ماموپلاستی

بعد از ۳ روز که پانسمان رو باز کردم رفتم حموم اومدم یه تیشرت جذب پوشیدم، تازه فهمیدم تیم الو جراح منو از آرزوهامم جلوتر برده.

عمل موفق ژنیکو ماستی
+ ۰ هزار

درخواست مشاوره
رایگان جراحی

پزشک جراح ماموپلاستی

دکتر فرید مرادیان

دکتر فرید مرادیان متخصص جراحی عمومی و همچنین فوق تخصص جراحی سینه و سرطان با بیش از ۱۷ سال تجربه جراحی موفق است.
ایشان از جمله جراحان زبردست و ماهر در زمینه تخصصی خود هستند.

گالری جراحی بینی

در این بخش تصاویر مربوط به نتایج عمل رینوپلاستی را می‌توانید مشاهده کنید.

توضیحات دکتر فرید مرادیان درمورد نحوه عمل ماموپلاستی

ویدئو عمل ماموپلاستی

نحوه انجام عمل ماموپلاستی

عمل ماموپلاستی، پیچیدگی‌های خاص خود را دارد. مهارت جراح در تعیین کیفیت نهایی عمل تاثیر مستقیم دارد. در این ویدیو در مورد نحوه انجام عمل ماموپلاستی توضیح داده‌ایم.

نقش بینی در زیبایی چهره

بینی به عنوان بخش مرکزی چهره، در تناسب کلی اعضای صورت نقش محوری دارد. به همین دلیل همواره بخش زیادی از جراحی‌های زیبایی را به خود اختصاص داده‌است. اگر بینی شما کج، بزرگ و یا ناموزون باشد می‌تواند زیبایی سایر اعضای چهره شما را تحت تاثیر قرار دهد. تقارن اعضای صورت در زیبایی چهره بسیار مهم است که نسبت طلایی نامیده می‌شود یعنی بینی به شکل متوازن بین چشم ها و چانه قرار بگیرد. در کل باید گفت یک فرم بینی ایده آل برای همه ی صورتها وجود ندارد و تشخیص این امر به عهده پزشک جراح زیبایی بینی است.

امروزه جراحی بینی یکی از شناخته‌شده‌ترین ِجراحی‌های زیبایی به‌حساب می‌آید، یک تغییر کوچک اما بنیادین در چهره هر شخص که می‌تواند کمک شایانی به زیبایی چهره و کیفیت زندگی افراد کند.

هزینه عمل ماموپلاستی

۶۵ میلیون تومان

هزینه‌های جانبی شامل سوتین طبی و خرید دارو می‌شود که حدود ۲ میلیون تومان است.

۴۰% هزینه اعلام شده صرف رزرو اتاق عمل از مرکز جراحی نیاوران می‌شود.

برای اطلاع دقیق از هزینه، لطفا با فاصله مناسب از نمای رو به رو نیم رخ عکس گرفته و برای ما در واتساپ ارسال کنید.

انواع جراحی‌های بینی

دو نوع جراحی بینی وجود دارد که عبارتند از راینوپلاستی و سیتوپلاستی.

 • راینوپلاستی: به عمل زیبایی بینی گفته می‌شود که برای تغییر شکل بینی انجام می‌شود. از آنجا که تنفس و شکل بینی با هم ارتباط دارند گاهی راینوپلاستی نه تنها برای زیبایی بینی بلکه برای بهبود تنفس از طریق بینی هم انجام می‌شود.
 • سیتوپلاستی: جراحی بینی صرفا برای بهبود تنفس است و جنبه درمانی دارد و ظاهر بینی هیچ تغییری نمی‌کند. این نوع جراحی از طریق صاف کردن دیواره داخلی بینی که مجاری بینی را به دو قسمت راست و چپ تقسیم می‌کند و در اصطلاح تیغه بینی نام دارد، به بهبود تنفس بیمار کمک می‌کند.

قسمت فوقانی ساختار بینی استخوانی است و قسمت پایین آن غضروف است. جراحی زیبایی بینی یا راینوپلاستی می‌تواند باعث تغییر شکل استخوان، غضروف، پوست بینی یا هرسه مورد شود. پزشک جراح قبل از سایر ویژگی‌های صورت، نوع پوست بینی و مواردی را که نیاز به تغییر دارد در نظر می‌گیرد و نوع جراحی متناسب با فرد را طراحی می‌کند. عمل زیبایی بینی نه تنها برای زیبایی چهره بلکه می‌تواند برای ترمیم ناهنجاری های ناشی از آسیب دیدگی بینی، اصلاح نقص مادرزادی یا بهبود برخی از مشکلات تنفسی نیز انجام شود.

انواع بینی

بینی‌ها با توجه به شکل ظاهری، ساختمان بینی و ضخامت پوست و غضروف به دودسته کلی تقسیم می‌شوند که هرکدام شیوه جراحی منحصر به خود را دارد و در نهایت نتیجه متفاوتی خواهد داشت.

 1. بینی استخوانی غضروفی
 2. بینی گوشتی
 
 
 • بینی گوشتی: این نوع بینی متداول‌‎ترین نوع بینی در زنان و مردان است. این نوع بینی‌ها معمولا غضروف ضعیفی دارند و نوک بینی به سمت پایین افتادگی دارد و معمولا بزرگ و برجسته است. این نوع بینی به “بینی انیشتین” دانشمند مشهور، معروف است. حدود ۲۴% افراد این نوع بینی را دارند. جراحی بینی‌های گوشتی کمی سخت‌تر است چرا که ضخامت و چربی پوست در این نوع بینی‌ها بیشتر از سایر انواع بینی است و همینطور کمبود بافت غضروفی و استخوانی مانع شکل دهی راحت به بینی می‌شود.
 • بینی استخوانی و غضروفی: در این نوع بینی‌ها به دلیل نازک بودن پوست بینی و محکم بودن استخوان و غضروف کافی، جراحی بسیار راحت‌تر و دارای نتیجه مطلوب‌تری است. اهمیت نوع پوست بینی در جراحی زیبایی بینی به این دلیل است که پوست ضخیم باعث می‌شود به غضروفها فشار بیاورد و به مرور زمان باعث افتادگی و بدشکل شدن بینی شود اما پوست نازک باعث ماندگاری شکل غضروفها می‌شود. معمولا مشکل بینی افراد دارای بینی استخوانی و غضروفی داشتن قوز بینی و یا انحراف تیغه‌ی بینی، پولیپ و یا شکستگی می‌باشد.

نیاز به راهنمایی دارید؟
سوالات خود را از ما بپرسید:

مشاورین متخصص ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

جراحی کوچک کردن سینه برای شما مناسب است اگر…

البته در حالت کلی این نوع تقسیم‌بندی‌ها علمی نبوده و صرفاً جهت برقراری ارتباط بین متقاضیان و جراحان بینی استفاده می‌شود. ازنظر علمی تنها دو عامل تأثیر مستقیم بر روی نتیجه جراحی بینی دارد.

 1. ضخامت پوست بینی
 2. مقاومت و استحکام غضروف بینی

‏با همه این تعاریف ممکن است دو شخص در ظاهر دارای بینی‌هایی با تشابه بالا باشند اما از دیدگاه علمی دارای تفاوت‌های بسیار زیادی بوده و نتایج متفاوتی از جراحی بینی داشته باشند. ‏پس بنابراین تنها ملاک و مرجع آگاهی از ویژگی‌های بینی هر شخص معاینه بالینی پزشک متخصص است.

 

جراحی بینی چیست؟

جراحی بینی شامل هرگونه مداخله در داخل و یا خارج بینی بوده که با توجه به نیاز شخص انجام می‌شود. این اقدامات می‌تواند شامل مواردی همچون بهبود وضعیت تنفسی، اصلاح دفرمیتی ها و یا جراحات ناشی از حوادث و یا بدفرمی‌های ظاهری بینی و انحراف در تیغه بینی باشد.

در ادامه شما را با روش‌های مختلف جراحی بینی آشنا می‌کنیم و همچنین نکات و مراقبت‌های قبل و بعد از جراحی را برای شما ذکر خواهیم کرد.

روش جراحی زیبایی بینی باز

در این روش عمل زیبایی بینی، جراح از طریق ایجاد شکاف در تیغه وسط بینی که بین دو سوراخ بینی قرار دارد به جراحی می‌پردازد. به این صورت که جراح به میزان نیاز، استخوان و غضروف‌های زیر پوست را تغییر شکل می‌دهد تا بینی به فرم دلخواه برسد. ممکن است جراح از غضروف های عمق بینی یا گوش فرد برای افزودن به غضروف بینی و برای تغییرات بزرگتر نیز ممکن است از غضروفها و استخوان‌های سایر قسمت‌های بدن استفاده کند. اگر در استخوان وسط بینی انحراف وجود داشته باشد جراح برای بهبود تنفس آن را نیز اصلاح می‌کند.

در این روش با اینکه روی پوست برش ایجاد می‌شود و جای بخیه ممکن است روی پوست باقی بماند اما دسترسی و دید پزشک برای ایجاد تغییر فرم بینی بیشتر است.

بنابر آنچه گفته شد انتخاب روش جراحی بینی به هدف پزشک و بیمار از جراحی زیبایی بینی و همچنین شکل و ایرادهای بینی بستگی دارد. برای بیمارانی که مشکلات بینی آنها بیشتر در نوک بینی است و یا انحراف تیغه بینی دارند باید از روش جراحی باز استفاده کرد چراکه بینی آنها نیاز به تغییرات بیشتری دارد و با جراحی زیبایی بسته نمی‌توان به نتیجه مطلوب دست یافت.

روش جراحی زیبایی بینی بسته

در این روش جراحی زیبایی بینی، جراح بدون ایجاد شکاف روی بینی و تنها ازطریق ایجاد برش و حفره‌هایی که داخل سوراخ‌های بینی ایجاد می‌کند به جراحی می‌پردازد. این روش برای برداشتن قوز بینی و اصلاح استخوان بینی انجام می‌شود اما در غضروف‎‌های نوک بینی هیچ تغییری ایجاد نمی‌شود و به حالت اولیه باقی می‌مانند.

از محاسن این روش آن است که علاوه بر کوتاه بودن زمان جراحی، برش پوستی روی بینی ایجاد نمی‌شود و بینی حالت طبیعی خود را حفظ می‌کند وهمچنین دوره نقاهت کمتری دارد و طبیعتا خونریزی، تورم و کبودی نیز کمتر است. اما از معایب این روش عمل زیبایی بینی این است که جراح به نوک بینی دسترسی ندارد و ممکن است تغییراتی که مد نظر فرد و پزشک است به خوبی انجام نشود.

با همه این تفاسیر انتخاب روش جراحی در تخصص پزشک معالج بوده و بهتر است که به جراحی که انتخاب کردید، اعتماد کنید.

در مجموعه الو جراح جراحی بینی توسط پزشک فوق تخصص جراحی پلاستیک بینی انجام می‌پذیرد و به تمام نیازها و انتظارات متقاضیان عمل بینی به‌خوبی توجه شده و متناسب با خواسته‌ی شما عزیزان جراحی بینی انجام می‌پذیرد.

 

اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی

 1. در روز ویزیت به صحبت‌های پزشک جراح با دقت گوش کنید و انتظارات خود را به پزشک بگویید.
 2. همانند سایر جراحی‌ها قبل از اقدام به جراحی با مشورت پزشک داروهایی را که احیاناً مصرف می‌کنید، قطع نمایید.
 3. از مصرف دم‌نوش‌های گیاهی، داروهای رقیق‌کننده خون، قرص‌های مکمل لاغری و از بین برنده آکنه و جوش خودداری نمایید.
 4. مصرف دخانیات را حداقل دو هفته قبل از جراحی قطع نموده و دو هفته بعد از جراحی هم از مصرف هرگونه دخانیات خودداری نمایید.
 5. مصرف مشروبات الکلی را نیز همانند دخانیات قبل از جراحی و بعد از جراحی قطع نمایید.
 6. در روز جراحی استرس نداشته باشید و به تیم جراح اعتماد کنید چراکه در تمام مراحل درمان ما در کنار شما هستیم.
 7. ‏بعد از جراحی ممکن است اطراف چشم‌ها و بینی متورم و کبود شود که جای هیچگونه نگرانی نیست و به مرور رفع خواهد شد.
 8. ‏بعد از اتمام جراحی، اسپیلنت یا همان آتل خارجی بر روی بینی شما کارگذاشته می‌شود. این آتل بعد از یک هفته توسط خود پزشک برداشته شده و بخیه‌های خارجی کشیده می‌شود.
 9. ‏چسب مخصوص بر روی بینی شما زده شده و نحوه استفاده از آن به شما آموزش داده می‌شود.
 10. ‏چسب زدن تا یک ماه باید ادامه داشته باشد.
 11. ‏بعد از ۴۸ ساعت دوش گرفتن مانعی ندارد.
 12. ‏تا ۴۸ ساعت باید از کمپرس سرد استفاده کنید ‏و ۵ روز بعد باید از کمپرس گرم استفاده کنید.
 13. ‏بعد از جراحی بینی حالت استراحت باید نیمه نشسته باشد تا از میزان تورم کاسته شود.
 14. ‏تا یک ماه نباید از عینک استفاده کنید.
 15. ‏بهتر است در روزهای اول از رژیم غذایی که بیشتر آن را مایعات تشکیل داده است، استفاده کنید
 16. ‏برای شستشوی بینی بهتر است از سرم نرمال سالین و یا اسپری دکوسالین استفاده نمایید.
 17. ‏بهتر است روزهای اول سر خود را پایین نیندازید.

اقدامات قبل از عمل ماموپلاستی کاهشی

قبل از عمل کوچک کردن سینه، اقداماتی وجود دارد که انجام آن‌ها الزامی است. این اقدامات شامل موارد زیر است:

در روز جراحی حتما فردی را به عنوان همراه در کنار خود داشته باشید. محیط خانه را برای دوران ریکاوری آماده کنید، زیرا تا چند روز نباید کار سنگین انجام دهید.

نیاز به راهنمایی دارید؟
سوالات خود را از ما بپرسید:

مشاورین متخصص ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

عوارض احتمالی جراحی زیبایی بینی

عمل زیبایی بینی مانند همه عمل‌های جراحی ممکن است خطراتی به همراه داشته باشد از جمله:

خونریزی، عفونت، حساسیت به داروی بیهوشی، ایجاد مشکل در تنفس از راه بینی، بی حسی دائمی در بینی و اطراف آن، بد فرم شدن بینی، ایحاد حفره در تیغه بینی و نیاز به جراحی مجدد یا اضافی داشتن، از دست دادن حس بویایی برای مدت طولانی، قرینه نشدن دو طرف بینی، تنفس دهانی و صدادار و غیره.

آخرین نکته ای که در این مطلب بیان خواهیم کرد این است که با مراقبت‌های لازم پس از جراحی زیبایی بینی و انتخاب هوشمندانه جراح، می توان تا حد زیادی از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کرد و به نتیجه مطلوب دست یافت.

دوره نقاهت و ریکاوری بعد از جراحی

مراقبت‌های بعد از عمل ماموپلاستی نقش بسیار زیادی در نتیجه نهایی جراحی دارد، پس در رعایت آن‌ها دقت بالایی داشته باشید. نحوه رعایت این مراقبت‌ها توسط پشتیبان بعد از جراحی، بعد از اتمام عمل به طور کامل در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

پرسش و پاسخ در مورد عمل ماموپلاستی

اصلی ترین عامل رشد بیش از حد سینه‌ها هورمون استروژن است. عواملی که باعث این افزایش ترشح شود، می‌تواند در بزرگ شدن سینه‌ها دخیل باشند که در ادامه به صورت موردی به آن‌ها اشاره شده است.

 • مصرف داروهای هورمونی مانند داروهای ضد بارداری.
 • بارداری؛ افزایش سایز سینه ها در بانوان بعد از بارداری امری طبیعی است.
 • شیردهی، در این دوران حجم سینه‌ها افزایش پیدا می‌کند. این افزایش حجم ناگهانی می‌تواند سبب افتادگی سینه‌ها نیز شود.
 • یائسگی؛ در اثر یائسگی تعادل هورمون‌های جنسی بهم خورده و ممکن است سایز سینه‌ها شروع به افزایش کند.
 • یکی دیگر از عوامل افزایش سایز سینه‌ها اضافه وزن است. اضافه وزن باعث تجمع بیش از حد چربی در ناحیه پستان‌ها شده و سایز آن‌ها را افزایش می‌دهد. افرادی که دچار اضافه وزن هستند بیشتر در معرض افتادگی سینه قرار می‌گیرند.

مشکلات جسمی و فیزیکی

اضافه وزن ناشی از حجم اضافی سینه‌ها، در طولانی مدت باعث بروز آسیب‌هایی در بدن بانوان می‌شود. دردهای ناحیه گردن و پشت و درد در ناحیه کتف، از شایع‌ترین عوارض بزرگ بودن سینه هاست. حجم اضافه پستان‌ها که در نیمی از موارد با افتادگی نیز همراه است، باعث به هم ریختن فرم سینه‌ها و بالاتنه بانوان می‌شود.

از طرف دیگر، ریسک ابتلا به بیماری‌های سینه مانند سرطان سینه در کسانی که دچار بزرگی بیش از حد سینه هستند، بالاتر از بقیه بانوان است. (عمل کوچک کردن سینه)

پوست بدن مانند فنر حالتی کشسان دارد. در اثر نیروی جاذبه زمین، پوست ناحیه سینه، به سمت پایین کشیده می‌شود. این کشش در طولانی مدت باعث ایجاد افتادگی در سینه‌ها می‌شود.

گاهی هم بزرگی سینه و افتادگی آن در یکی از پستان‌ها شدت بیشتری دارد. در این حالت عدم تقارنی بین پستان ها به وجود می‌آید که به شدت حالتی بد فرمی سینه‌ها می‌دهد.

مشکلات روحی و روانی

به همان نسبت که کوچک بودن سینه‌ها باعث کاهش اعتماد به نفس در بانوان می‌شود، به همان نسبت بزرگ بودن بیش از حد سینه‌ها نیز باعث بروز مشکلات روحی و روانی می‌شود. این مشکلات شامل کاهش اعتماد به نفس، ایجاد حسی منفی و نامطلوب در فرد نسبت به بدن خود است.

بسیاری از بانوانی که با این مشکلات مواجه هستند، تمایل کمتری به حضور در مراسم‌ها و مهمانی‌ها از خود نشان می‌دهند و نمی‌توانند لباس مناسب و دلخواه خود را استفاده کنند. در نهایت این افراد در تلاشند تا بتوانند به کمک روش‌هایی (مانند عمل کوچک کردن سینه)، سایز سینه‌های خود را کاهش دهند.

بسیاری از بانوان از حجم بالای سینه ها و مشکلاتی که بزرگی بیش از حدشان ایجاد می‌کند، گلایه می‌کنند. ناحیه سینه، تاثیر بسزایی در تناسب بالاتنه بانوان ایفا می‌کند. برخی از بانوان به دلیل مشکلاتی که در اثر حجم بالای سینه‌ها ایجاد می‌شود، به دنبال روشی برای کوچک کردن سینه هایشان هستند. یکی از موثرترین روش‌ها برای این کار، عمل کوچک کردن سینه یا ماموپلاستی کاهشی است.

عوامل مختلفی در خوش فرم بودن و جذابیت بدن تاثیر گذار هستند. طراوت و شادابی پوست، شکل ظاهری و تناسب اجزای مختلف بدن عواملی هستند که در کنار یکدیگر بر جذابیت فرم بدن تاثیر می‌گذارند. در عمل کوچک کردن سینه نیز جراح درصدد برقراری مجدد تناسب در فرم بدن بیمار است.

نیاز به راهنمایی دارید؟
سوالات خود را از ما بپرسید:

مشاورین متخصص ما آماده پاسخگویی به شما هستند.