عمل ابدومینوپلاستی

موثر‌ترین روش برای حذف پوست و چربی اضافی شکم، عمل ابدومینوپلاستی است.

در این عمل هم پوست شل و افتاده ناحیه شکم و زیر شکم برداشته شده و قوام و فرم آن به مانند روز‌های جوانی برمی‌گردد.

پر تکرار ترین سوالات درباره عمل ابدومینوپلاستی

۰۲مهم‌‌ترین معیار‌ انتخاب جراح ابدومینوپلاستی چیست؟

۰۳می‌خواهم تصاویر نتایج جراحی ابدومینوپلاستی را ببینم!

ثمین خلیلی

بهجو عمل ابدومینوپلاستی

سال‌های زیادی بود که درگیر افتادگی شکم بودم، دیدم ظاهر و اندام خوش فرم همکارام و ظاهر خودم ناراحت بودم، خوشحالم که عمل کردم و از نتیجه بسیار راضی هستم.

عمل موفق ابدومینوپلاستی
+ ۱

درخواست مشاوره
رایگان جراحی

پزشک جراح ابدومینوپلاستی

دکتر فرید مرادیان

دکتر فرید مرادیان متخصص جراحی عمومی و همچنین فوق تخصص جراحی سینه و سرطان با بیش از ۱۷ سال تجربه جراحی موفق است.
ایشان از جمله جراحان زبردست و ماهر در زمینه تخصصی خود هستند.

گالری جراحی ابدومینوپلاستی

در این بخش تصاویر مربوط به نتایج عمل ابدومینوپلاستی را می‌توانید مشاهده کنید.

توضیحات دکتر فرید مرادیان درمورد نحوه عمل ابدومینوپلاستی

ویدئو عمل ابدومینوپلاستی

نحوه انجام عمل ابدومینوپلاستی

عمل ابدومینوپلاستی، پیچیدگی‌های خاص خود را دارد. مهارت جراح در تعیین کیفیت نهایی عمل تاثیر مستقیم دارد. در این ویدیو در مورد نحوه انجام عمل ابدومینوپلاستی توضیح داده‌ایم.

انواع جراحی شکم

عمل جراحی زیبایی شکم توسط پزشکان با روش‌های متعددی صورت می‌گیرد. در واقع نوع جراحی زیبایی شکم بر اساس آناتومی بدن و نوع مشکل فرد انتخاب می‌شود. انواع ابدومینوپلاستی به شرح زیر است.

ابدومینوپلاستی کامل

این روش رایج‌ترین و سنتی‌ترین نوع ابدومینوپلاستی است. در طول جراحی، جراح ۲ برش روی استخوان لگن و نزدیک ناحیه ناف ایجاد می‌کند تا دسترسی بهتری به ساختارهای داخلی داشته باشد. ناف بیمار اغلب ممکن است نیاز به تغییر موقعیت داشته باشد تا از ظاهر طبیعی پس از جراحی اطمینان حاصل شود.

انجام ابدومینوپلاستی کامل برای افراد زیر مناسب است:

  • مردان و زنانی که پوست یا چربی اضافه آن‌ها متوسط یا زیاد است.
  • خانم‌های باردار

هزینه عمل ابدومینوپلاستی

۶۵ میلیون تومان

هزینه‌های جانبی شامل گن مخصوص و خرید دارو می‌شود که حدود ۲ میلیون تومان است.

۴۰% هزینه اعلام شده صرف رزرو اتاق عمل از مرکز جراحی نیاوران می‌شود.

برای اطلاع دقیق از هزینه، لطفا با فاصله مناسب از نمای رو به رو نیم رخ عکس گرفته و برای ما در واتساپ ارسال کنید.

جراحی شکم کوچک (مینی ابدومینوپلاستی)

همان‌طور که از نام آن پیداست، افرادی مناسب این مدل از جراحی هستند که اضافی شکم آن‌ها بسیار کم است. مینی ابدومینوپلاستی معمولاً فقط به قسمت پایین شکم مربوط می‌شود. از همین رو یک برش درست زیر ناف ایجاد می‌شود. دوره نقاهت کوتاه‌تر و کم‌خطر بودن آن نسبت به ابدومینوپلاستی کامل از جمله مزایای این مدل از جراحی شکم است.

عمل ابدومینوپلاستی گرداگرد

در عمل ابدومینوپلاستی گرداگرد یا ۳۶۰ درجه، هدف بهبود پهلوهای منتهی به شکم است. از همین رو برش انجام شده در این روش بیشتر است. زمان لازم برای بهبودی ابدومینوپلاستی گرداگرد همانند جراحی شکم کامل است.

در مواردی نیز مشاهده شده که زمان بیشتری نیز برای بهبودی لازم است. این عمل معمولاً برای افرادی نیاز است که میزان زیادی از وزن خود را از دست ‌داده‌اند.

ابدومینوپلاستی معکوس

در برخی از افراد پوست شل در ناحیه بالای شکم ایجاد می‌شود. از همین رو برای این افراد تامی تاک معکوس موردنیاز است.

در واقع تفاوت آن با ابدومینوپلاستی کامل یا سنتی نیز در ناحیه برش است. در ابدومینوپلاستی، کامل برش از ناحیه تحتانی شکم انجام می‌شود. این در حالی است که در تامی تاک معکوس شاهد برش از ناحیه فوقانی شکم هستیم. این روش گاهی با عنوان جراحی شکم اصلاح شده نیز شناخته می‌شود.

نیاز به راهنمایی دارید؟
سوالات خود را از ما بپرسید:

مشاورین متخصص ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

ابدومینوپلاستی برای چه کسانی مناسب است؟

باید به این نکته توجه داشته باشید که تشخیص اینکه جراحی ابدومینوپلاستی برای چه کسی مناسب است به عهده پزشک متخصص است. مسئله مهم این است که شما نمی‌توانید افتادگی پوست شکم خود را با ورزش کردن از بین ببرید. زیرا هر اضافه وزنی نیاز به جراحی ابدومینوپلاستی ندارد.

در چنین شرایطی اگر پزشک متخصص تشخیص دهد که این جراحی سلامت جسمانی شما را به خطر نمی‌اندازد می توانید عمل ذکر شده را انجام دهید. افراد مناسب این جراحی شامل اشخاص زیر هستند:

افراد دارای اضافه‌وزن

افرادی که دارای اضافه‌وزن در ناحیهٔ کمربند شکمی هستند به‌طوری‌که چاقی آن‌ها منجر به ایجاد پوستی اضافی در این ناحیه شده است. اگر بخواهیم این موضوع را ساده‌تر بیان کنیم ناف این افراد در اکثر موارد دچار افتادگی به سمت پایین است. در نتیجه هر چاقی در ناحیه شکم نیاز به جراحی ابدومینوپلاستی ندارد.

کاهش وزن زیاد

افرادی که کاهش وزن قابل توجهی داشته‌اند. در اکثر افراد این اتفاق منجر به ایجاد افتادگی پوست در ناحیه شکم می‌شود. از همین رو این افراد نیز کاندید جراحی ابدومینوپلاستی شکم یا حتی ابدومینوپلاستی ۳۶۰ درجه هستند. ابدومینوپلاستی ۳۶۰ نیز روشی است که در آن هم از جراحی تامی تاک و هم لیپوساکشن استفاده می شود.

پس از بارداری

بانوانی که سابقه بارداری و زایمان به روش سزارین و در برخی موارد زایمان طبیعی داشته‌اند. پوست و عضلات جداره شکمی خانم‌ها در اثر بارداری دچار کشیدگی بیش از حد می‌شود. از همین رو جراحی ابدومینوپلاستی برای این افراد بسیار مناسب است.

توجه داشته باشید که به‌منظور جراحی ابدومینوپلاستی باید ۶ ماه از آخرین بارداری شما گذشته باشد. زیرا بارداری مجدد باعث برهم زدن نتیجه جراحی می‌شود. آمارهای مختلف نشان داده است که این عمل اثر مخربی بر روی بارداری مجدد مادر ندارد.

الوجراح را در اینستاگرام دنبال کنید.

برای مشاهده نتایج جراحی به صفحه اینستاگرام الو جراح مراجعه کنید.

مناسب برای کاهش سایز

ابدومینوپلاستی بهترین روش برای کاهش سایز است. باید توجه داشته باشیم که با انجام جراحی ابدومینوپلاستی کاهش محسوسی در وزن ایجاد نمی‌شود و بیشتر تغییرات در سایز است. همچنین لازم است بدانید که این جراحی باعث لاغری سایر نقاط بدن نمی‌شود.

مناسب برای از بین ‌بردن اثر جراحی‌های لاغری

افرادی که جراحی‌های لاغری مانند باریاتریک، بای‌پس یا اسلیو معده انجام داده‌اند، پس از گذشت مدت‌ زمان کوتاهی از عمل جراحی‌ها به دلیل اینکه این افراد وزن قابل‌توجهی از دست‌ داده‌اند،

در نتیجه اغلب دچار افتادگی‌های شدید در اکثر نقاط بدن به‌خصوص شکم و پهلو می‌شوند. از همین رو این افراد به‌منظور از بین‌ بردن پوست‌های اضافی ناشی از عمل می‌توانند جراحی ابدومینوپلاستی را انجام دهند.

ابدومینوپلاستی برای چه کسانی مناسب نیست؟

برخی از افراد به دلیل داشتن شرایط خاص، امکان انجام تامی تاک را ندارند، زیرا انجام این جراحی می‌تواند آسیب‌های جبران‌ناپذیری را برای آن‌ها به همراه داشته باشد. بنابراین اگر جزء افراد زیر هستید، توصیه می‌کنیم برای انجام جراحی زیبایی شکم اقدام نکنید.

اضافه‌ وزن بسیار زیاد

تمامی جراحی‌های پیکرتراشی محدودیت وزن دارند یعنی شاخص توده بدنی افراد متقاضی پیکرتراشی باید زیر ۳۵ باشد.
در واقع افراد با چاقی مفرط و اضافه ‌وزن بیش از حد، مناسب این جراحی نیستند. زیرا این جراحی نه‌تنها برای این افراد مفید نیست بلکه می‌تواند سلامتی آن‌ها را به خطر بیندازد.

از همین رو اگر شاخص bmi شما بالاتر از ۳۵ باشد بهتر است به سراغ ابدومینوپلاستی نروید. این افراد در ابتدای امر باید وزن خود را تا حد مشخصی که توسط پزشک توصیه می‌شود پایین بیاورند و بعد از آن برای جراحی اقدام کنند.

بارداری مجدد

در واقع افراد با احتمال بارداری مجدد بهتر است این جراحی را انجام ندهند. زیرا که بارداری باعث از بین‌ رفتن نتیجه جراحی می‌شود‌.

بیشتر بخوانید: هزینه عمل ابدومینوپلاستی 

بیماری‌های زمینه‌ای

افراد با مشکلات و بیماری‌های زمینه‌ای به‌خصوص بیماری‌های قلبی و عروقی نیز مناسب این جراحی زیبایی نیستند. در واقع اگر فرد متقاضی مشکلات حاد قلبی و عروقی داشته باشد و یا بیماری زمینه‌ای غیرقابل درمان داشته باشد معمولاً نمی‌تواند این دسته از جراحی‌ها را انجام دهد.
شایان ذکر است که افراد با دیابت کنترل نشده نیز مناسب این جراحی نیستند.

سنین زیر ۱۸ و بالای ۶۰ سال

در حالت کلی بهتر است این جراحی در سنین بالای ۱۸ سال و زیر ۶۰ سال انجام شود. از همین رو اگر سن شما در این محدوده نیست، توصیه می‌کنیم که از انجام این عمل صرف‌ نظر کنید. لازم به ذکر است که برخی از تحقیقات نشان داده که این عمل برای افرادی که سیگار می‌کشند، مناسب نیست.

اقدامات قبل از عمل ابدومینوپلاستی

قبل از عمل ابدومینوپلاستی، اقداماتی وجود دارد که انجام آن‌ها الزامی است. این اقدامات شامل موارد زیر است:

در روز جراحی حتما فردی را به عنوان همراه در کنار خود داشته باشید. محیط خانه را برای دوران ریکاوری آماده کنید، زیرا تا چند روز نباید کار سنگین انجام دهید.

نیاز به راهنمایی دارید؟
سوالات خود را از ما بپرسید:

مشاورین متخصص ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

مراحل جراحی ابدومینوپلاستی

پیش ‌از این درباره انواع مختلف عمل‌های ابدومینوپلاستی صحبت کرده‌ایم. در واقع بر اساس انواع مختلف دریافتیم که نوع عمل شما تعیین می‌کند کدام ناحیه از شکم برش بخورد.
از همین رو مراحل اشاره شده در زیر به‌طورکلی مطرح شده و بیشتر مربوط به عمل ابدومینوپلاستی کامل است. با این تفاسیر به‌منظور انجام ابدومینوپلاستی باید مراحل زیر را بگذرانید:

  1. ابتدا به‌منظور انجام فرایند عمل، بیمار بیهوش می‌شود. نوع بیهوشی بر اساس شرایط بیمار تعیین می‌شود.
  2. برش انجام شده بر اساس میزان چربی اضافی انجام می‌شود. برش انجام شده در زیر شکم رخ می‌دهد. به‌صورت دقیق اگر بخواهیم بیان کنیم باید گفت که پزشکان بین ناحیه رویش مو و قسمت تحتانی شکم برش را انجام می‌دهند.
  3.  برش دیگر در بین اطراف ناف رخ می‌دهد.
  4.  پس از انجام برش‌های ذکر شده، پوست کشیده شده و اضافی برداشته می‌شود.
  5.  عضلات جداره شکم که در اثر چاقی دچار از هم ‌گسیختگی شده‌اند توسط جراح بازسازی می‌شود.
  6.  لبه لایه‌های شکمی با تکنیک مشخص به همدیگر‌ دوخته می‌شوند.
  7.  در مرحله آخر پوست باظرافت هرچه ‌تمام‌تر بخیه و پانسمان می‌شود.
  8.  همچنین در انتهای جراحی وسیله‌ای به نام درن در نواحی مشخص شده توسط جراح قرار داده می‌شود. وظیفه این درن‌ها تخلیه ترشحات ناحیه جراحی است. درن‌ها بعد از ۷ روز کشیده می‌شود.

عوارض جانبی عمل ابدومینوپلاستی

هر عملی ممکن است عوارضی را با خود به همراه داشته باشد. عمل تامی تاک نیز از این قاعده مستثنی نیست.

البته نکته بسیار مهم این است که این جراحی را زیر نظر پزشکان حاذق انجام دهید. در غیر این صورت ممکن است عوارض جانبی حاصل از عمل بیشتر شود.

از همین رو توصیه می‌کنیم پیش از انجام جراحی حتماً سوابق پزشکان متخصص را مورد بررسی قرار دهید. عوارض جانبی که می‌تواند به وجود بیاید شامل موارد زیر است:

مدت کوتاهی پس از جراحی ممکن است صاف ایستادن برایتان مشکل باشد. البته این مشکل به‌مرور زمان قابل‌حل است.

درد و کبودی از جمله مواردی است که بعد از جراحی تا مدت کوتاهی تجربه می‌کنید.
برای چند ماه ممکن است هیچ حسی هنگام لمس‌ کردن شکم خود نداشته باشید. در مواردی نیز مشاهده شده که این احساس تا یک یا دو سال نیز ادامه داشته است.

جای زخم باقی‌مانده پس از عمل تا مدت ۶ هفته متورم و قرمز است. پس از این مدت زخم ایجاد شده به‌مرور زمان بهبود می‌یابد.

ممکن است سروما(Seroma) ایجاد شود. سروما به تجمع مایع شفاف می‌گویند. این عارضه به‌صورت یک توده متورم که در زیر پوست دیده می‌شود.

پرسش و پاسخ در مورد عمل ابدومینوپلاستی

۲ دلیل عمده ایجاد چنین مشکلی را می‌توان کاهش وزن بسیار زیاد و بارداری در خانم‌ها دانست. علاوه بر موارد ذکر شده، افزایش سن و فرم طبیعی بدن در برخی از افراد نیز می‌تواند منجر به ایجاد پوست شل و اضافه در افراد شود. این شرایط در نهایت می‌تواند برخی از افراد را ترغیب کند تا برای انجام ابدومینوپلاستی اقدام کنند.

ابدومینوپلاستی کامل برای افرادی مناسب است که پوست شل ناحیه شکم آن‌ها بیش از حد متوسط باشد. این در حالی است که عمل مینی ابدومینوپلاستی بر روی افرادی انجام می‌شود که پوست اضافی شکم آن‌ها کمتر از حد متوسط است.

به‌طورکلی پزشکان مدت زمانی بین ۴ تا ۶ هفته را در نظر می‌گیرند. در واقع حدود ۶ هفته طول می‌کشد تا به طور کامل بهبود یابید و تأثیر کامل عمل جراحی شکم را مشاهده کنید.

باردار شدن پس از انجام تامی تاک هم برای مادر و هم برای نوزاد ایمن در نظر گرفته می‌شود. بااین‌حال این امر می‌تواند منجر به ازبین‌رفتن تأثیرات جراحی زیبایی بر روی ناحیه شکم شود.

نیاز به راهنمایی دارید؟
سوالات خود را از ما بپرسید:

مشاورین متخصص ما آماده پاسخگویی به شما هستند.