بهترین جراح پروتز سینه

انتخاب بهترین جراح پروتز سینه یکی از دغدغه‌های مهم بانوان برای عمل پروتز سینه است.

این عمل مانند سایر عمل‌های زیبایی حساسیت‌های خاص خود را دارد. مانند: وضعیت شیردهی بعد از عمل، نگرانی‌های معمول ناشی از نتیجه جراحی و… که لازم است زیباجویان تمام دقت خود را برای انتخاب بهترین دکتر جراح پروتز سینه به‌کارگیرند.

در این مقاله قصد داریم شما را در مسیر انتخاب یک دکتر خوب برای پروتز سینه راهنمایی کنیم و نکاتی را که به‌صورت تجربی و علمی در مجموعه الو جراح با آن‌ها مواجه شدیم در اختیار شما بگذاریم تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

جراح پروتز سینه چه تخصص‌هایی لازم است داشته باشد؟

طبیعتاً یکی از مهارت‌هایی که یک جراح عمل پروتز پستان بایستی داشته باشد تخصص و شناخت کامل از آناتومی پستان است.

جراحانی با تخصص پلاستیک، آنکوپلاستی پستان یا جراحان سرطان پستان بهترین گزینه در این رابطه هستند.

این جراحان با اشراف کامل به بافت‌های پستان می‌توانند بهترین نتیجه نهایی را برای شما رقم بزنند.

علاوه بر این، یکی از مواردی که در انتخاب یک دکتر خوب برای پروتز سینه باید مدنظر قرار دهید؛ بررسی نمونه جراحی‌هایی است که معمولاً در قسمت گالری وب‌سایت‌ها یا در پیج اینستاگرام قرار می‌گیرد.

مشاهده آن‌ها تا حدود زیادی می‌تواند خیال شما را نسبت به انتخاب جراح راحت کند.

بیشتر ببینید: عکس عمل پروتز سینه

جراح عمل پروتز سینه به چه مواردی بایستی دقت کند؟

در مشاوره‌های حضوری قبل از جراحی بایستی وضعیت ظاهری پستان‌ها توسط جراح به‌طور کامل بررسی گردد. مواردی که قبل از جراحی بایستی توسط جراح بررسی شود به شرح زیر است:

1. میزان افتادگی پستان

جراح بایستی قبل از عمل میزان افتادگی پستان‌ها را بررسی کند. در صورت مشاهده افتادگی باید اقداماتی همچون لیفت پستان نیز انجام گیرد؛ در غیر این صورت بعد از عمل ظاهر پستان‌ها افتاده و غیرطبیعی خواهد شد.

2. بررسی یکسان بودن اندازه پستان‌ها

دکتر شما بایستی قرینه بودن پستان‌ها را نیز قبل از جراحی بررسی کند و درصورتی‌که سایز یکی از آن‌ها نسبت به دیگری بزرگ‌تر باشد، بایستی از پروتزهای با سایز متفاوت استفاده کند در غیر این صورت نیز بعد از عمل نتیجه جراحی همراه با غیر قرینگی خواهد بود.

نکته: ممکن است در مشاوره‌های حضوری قبل از جراحی مشخص شود که یکی از پستان‌ها نسبت به دیگری افتادگی بیشتری دارد که در این صورت بایستی برای آن پستان به‌صورت مجزا لیفت انجام شود.

3. انتخاب حجم پروتز مناسب با وضعیت ظاهری زیباجویان:

معمولا بانوان عزیز تمایل دارند که پستان‌های بزرگ داشته باشند اما باید توجه داشت که سایز پروتز انتخابی به موارد زیر بستگی دارد:

  1. تشخیص جراح
  2. درخواست زیباجو
  3. قد و وزن
  4. فرم قفسه سینه
  5. قوام پوست
  6. حجم اولیه سینه‌ها
  7. عرض شانه

گاهی مشاهده می‌کنیم که زیباجویان اصرار دارند که: «آقای دکتر من دوست دارم سایز سینم فلان اندازه باشه» و توجهی به مواردی که در بالا گفته شد، ندارند.

در این شرایط لازم است که جراح، زیباجو را به‌طور کامل توجیه کند و از مشکلات و مسائلی که بعد از جراحی با پروتز حجم غیراستاندارد ایجاد می‌شود، آگاه کند.

چون در غیر این صورت، در آینده نه‌چندان دور بعد از جراحی، مجبور خواهند شد که پروتزهای خود را تعویض کنند.

 

۴. قرار دادن پروتز در محل مناسب

جراح بایستی با توجه به وضعیت بیمار پروتز را در زیر عضله(Sub muscular) یا روی عضله(Sub glandular) قرار دهد.

به‌عنوان مثال در افرادی که بافت پستان کمتری دارند از تکنیک زیر عضله استفاده می‌شود. در این روش پروتز زیر عضله قرار می‌گیرد.

این مورد به دلایلی همچون نوع پوست و توصیه جراح معالج نیز بستگی دارد.

5. انتخاب نوع پروتز

 

 

دکتر فرید مرادیان

سخن پایانی

آقای دکتر فرید مرادیان متخصص آنکوپلاستی پستان و فوق تخصص جراحی سینه سرطان و یکی از جراحان صاحب سبک در جراحی پستان هستند.انجام بیش از 2100 جراحی موفق ژنیکوماستی نشان از تسلط و مهارت بالای ایشان به آناتومی پستان است.

رشته استوری های این عمل بصورت روزانه از پیج اینستاگرام الو جراح منتشر می شود.

در پایان سعی کردیم در این مقاله لیست مهم‌ترین مواردی که برای انتخاب یک دکتر خوب برای پروتز سینه لازم هست رو به‌طور کامل برای شما شرح دهیم.

بنابراین در هنگام مراجعه حضوری توجه کنید جراحی که به‌عنوان بهترین جراح پروتز سینه انتخاب کرده‌اید همه موارد ذکرشده را در مورد شما رعایت کند.